E Premte, 09.25.2020, 11:07am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
SHEFI I PENTAGONIT VIZITOI KUVAJTIN

E Hënë, 02.23.2015, 06:43pm (GMT+1)Sekretari i ri amerikan i Mbrojtjes Ashton Carter zhvilloi bisedime në Kuvajt me komandantë të lartë dhe diplomatë amerikanë lidhur me përpjekjet e Shteteve të Bashkuara në luftën kundër grupit “Shteti Islamik”.

Sekretari Carter shkoi në Kuvajt nga Afganistani, për të kryesuar takimin që u mbajt në bazën ushtarake amerikane Camp Arifjan.  Përveç oficerëve ushtarakë, në bisedime po marrin pjesë ambasadorët amerikanë në Jordani dhe të vendeve të tjera të Lindjes së Mesme

Pentagoni tha se sekretari Carter falenderoi emirin dhe shefin ushtarak të Kuvajtit Sabah al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah dhe Ministrin e Mbrotjtes Khalid al-Jarrah al-Sabah, për kontributin e vendit në përpjekjet kundër terrorizmit.

Në Kuvajt janë dislokuar forcat ushtarake amerikane dhe ato të koalicionit, ndërsa kryejnë sulme të përditshme ndaj objektivave ushtarake në Irak dhe në Siri.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PROGRAMI BËRTHAMOR I IRANIT (02.23.2015)
PARTIA E KRYEMINISTRIT HUNGAREZ HUMB SHUMICËN PARLAMENTARE (02.23.2015)
JEB BUSH MBAN FJALIM PËR POLITIKAT E JASHTME (02.20.2015)
ATHINA KËRKON MË SHUMË PARA - BERLINI REFUZON (02.19.2015)
GREQIA SOT KËRKON ZGJATJEN E MARRËVESHJES SË KREDISË (02.19.2015)
SHBA - DEBATI MBI LUFTËN KUNDËR SHTETIT ISLAMIK (02.16.2015)
POLEMIKA MBI FJALIMIN E NETANYAHUT PARA KONGRESIT (02.15.2015)
SAMITI KIBERNETIK - OBAMA GATI I VETMUAR (02.15.2015)
RADIO EVROPA E LIRË - NJË MARRËVESHJE E ZBEHTË NË MINSK (02.13.2015)
MINSK - BISEDIMET PËR UKRAINËN U ZHVILLUAN GJATË NATËS (02.12.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]