E Shtunë, 07.11.2020, 04:48am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
OBAMA IA UROI FITOREN NETANYAHUT

E Premte, 03.20.2015, 08:04am (GMT+1)


Foto arkivi


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i ka telefonuar kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, për t’i uruar fitoren në zgjedhje.

Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se Obama i ka thënë Netanyahut se SHBA vlerëson bashkëpunimin e ngushtë në siguri dhe partneritetin afatgjatë me Izraelin.

Sipas njoftimit, Obama po ashtu ka shfrytëzuar rastin të riafirmojë angazhimin e SHBA-së për zgjidhje me dy shtete të konfliktit në Lindjen e Mesme.

Dy liderët janë pajtuar që të vazhdojnë konsultimet për konfliktin izraelito-palestinez dhe çështje të tjera. rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHËRBIMET INTELIGJENTE SUEDEZE - DIPLOMATËT RUSË JANË KRYESISHT SPIUNË (03.19.2015)
FLASIN PËR TË DYSHUARIT BOSHNJAKË PËR KRIME LUFTE TË STREHUAR NË SHBA (03.19.2015)
EU Observer - PUTINIZIMI I BALLKANIT (03.13.2015)
EMAILET E HILLARY CLINTON (03.12.2015)
HILLARY CLINTON FLET PËR ÇËSHTJEN E EMAILIT PRIVAT (03.11.2015)
LAVROV - DONALD TUSK PO NXIT TENSIONET BE-RUSI (03.10.2015)
OBAMA, NETANYAHU DHE PROGRAMI BËRTHAMOR I IRANIT (03.09.2015)
NUK KA ASNJË SKANDAL ME EMAILET E HILARISËNga DAVID BROCK (03.09.2015)
CLINTON - PUBLIKONI EMAILAT (03.06.2015)
Deutsche Welle - TURQIA PO THYNE DHËMBËT TEK ASADITurqia është kundër Asadit po ai ende është në pushtet (03.05.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]