VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

OBAMA IA UROI FITOREN NETANYAHUT

E Premte, 03.20.2015, 08:04am (GMT1)


Foto arkivi


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i ka telefonuar kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, për t’i uruar fitoren në zgjedhje.

Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se Obama i ka thënë Netanyahut se SHBA vlerëson bashkëpunimin e ngushtë në siguri dhe partneritetin afatgjatë me Izraelin.

Sipas njoftimit, Obama po ashtu ka shfrytëzuar rastin të riafirmojë angazhimin e SHBA-së për zgjidhje me dy shtete të konfliktit në Lindjen e Mesme.

Dy liderët janë pajtuar që të vazhdojnë konsultimet për konfliktin izraelito-palestinez dhe çështje të tjera. rel
www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.