E Martë, 07.14.2020, 11:44pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
Wall Street Journal - IZRAELI, SPIUNAZH NË BISEDIMET BËRTHAMORE

E Martë, 03.24.2015, 07:45pm (GMT+1)


Gazeta Wall Street Journal thotë se Izraeli ka përdorur spiunazhin për të mbledhur hollësi rreth bisedimeve sekrete bërthamore mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit dhe po punon për të prishur çdo marrëveshje të mundshme.

Gazeta thotë se zyrtarë të lartë të Shtëpisë së Bardhë mësuan vitin e kaluar se Izraeli po përgjonte për informacione nga takimet konfidenciale amerikane.  Gazeta thotë se Izraeli mohon të ketë spiunuar drejtpërdrejtë mbi Shtetet e Bashkuara por ka marr informacione duke monitoruar udhëheqës iranianë.

Diplomatë dhe ekspertë nga Irani dhe grupi ku përfshihen Shtetet e Bashkuara, Britania, Kina, Franca, Rusia dhe Gjermania po kërkojnë një marrëveshje që të sigurojë se Irani nuk po kërkon të ndërtojë një armë bërthamore në këmbim të lehtësimit të sanksioneve ekonomike. Palët ranë dakort për të mos i bërë publike diskutimet private në përpjekje për të parandaluar ndikimet nga rezultati.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
OBAMA IA UROI FITOREN NETANYAHUT (03.20.2015)
SHËRBIMET INTELIGJENTE SUEDEZE - DIPLOMATËT RUSË JANË KRYESISHT SPIUNË (03.19.2015)
FLASIN PËR TË DYSHUARIT BOSHNJAKË PËR KRIME LUFTE TË STREHUAR NË SHBA (03.19.2015)
EU Observer - PUTINIZIMI I BALLKANIT (03.13.2015)
EMAILET E HILLARY CLINTON (03.12.2015)
HILLARY CLINTON FLET PËR ÇËSHTJEN E EMAILIT PRIVAT (03.11.2015)
LAVROV - DONALD TUSK PO NXIT TENSIONET BE-RUSI (03.10.2015)
OBAMA, NETANYAHU DHE PROGRAMI BËRTHAMOR I IRANIT (03.09.2015)
NUK KA ASNJË SKANDAL ME EMAILET E HILARISËNga DAVID BROCK (03.09.2015)
CLINTON - PUBLIKONI EMAILAT (03.06.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]