E Mërkurë, 08.12.2020, 04:19am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
FRANCË - BISEDIMET MBI PROJEKTREZOLUTËN E OKBsë PËR IZRAELIN, SË SHPEJTI

E Premte, 03.27.2015, 03:27pm (GMT+1)


Laurent Fabius


Ministri i Jashtëm i Francës tha se shteti i tij do të vazhdojë më tej deskutimet me partnerët e tij në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për një rezolutë kornizë të mundshme në drejtim të përmirësimit të konfliktit Izrael - Palestinë.

Laurent Fabius tha se "nuk ka zgjidhje tjetër". Ai i bëri këto komente sot në selinë e OKB-së, para se të nisej për në Zvicës, për të vazhduar bisedimet mbi planin bërthamor të Iranit.

I dërguari i lartë i OKB-së në Lindjen e Mesme ka sfiduar Këshillin e Sigurimit të enjten që të gjejë një zgjidhje për konfliktin izraelito-palestinez.

Franca e kishte vënë në pritje rezolutën e kaluar të këshillit, duke pritur rezultatet e zgjedhjeve në Izrael.

Tani, Fabius dha indikacione se Franca do të vazhdojë këto përpjekje nga momenti që formohet qeveria e Izraelit.

Fabius tha se nuk e di se për çfarë do të pajtohen Shtetet e Bashkuara, që janë aleat i Izraelit.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Wall Street Journal - IZRAELI, SPIUNAZH NË BISEDIMET BËRTHAMORE (03.24.2015)
OBAMA IA UROI FITOREN NETANYAHUT (03.20.2015)
SHËRBIMET INTELIGJENTE SUEDEZE - DIPLOMATËT RUSË JANË KRYESISHT SPIUNË (03.19.2015)
FLASIN PËR TË DYSHUARIT BOSHNJAKË PËR KRIME LUFTE TË STREHUAR NË SHBA (03.19.2015)
EU Observer - PUTINIZIMI I BALLKANIT (03.13.2015)
EMAILET E HILLARY CLINTON (03.12.2015)
HILLARY CLINTON FLET PËR ÇËSHTJEN E EMAILIT PRIVAT (03.11.2015)
LAVROV - DONALD TUSK PO NXIT TENSIONET BE-RUSI (03.10.2015)
OBAMA, NETANYAHU DHE PROGRAMI BËRTHAMOR I IRANIT (03.09.2015)
NUK KA ASNJË SKANDAL ME EMAILET E HILARISËNga DAVID BROCK (03.09.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]