E Mërkurë, 08.12.2020, 04:43am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
FEINSTEINI IU KUNDËRPËRGJIGJET AKUZAVE TË NETANJAHUT

E Djelë, 04.05.2015, 04:59pm (GMT+1)


Senatorja demokrate, Dianne Feinstein


Marrëveshja kornizë për programin bërthamor të Iranit të arritur më 2 prill, nuk e kërcënon ekzistencën e Izraelit, ka deklaruar senatorja demokrate amerikan, Dianne Feinstein të dielën, raporton Reuters.

Feinstein, me prejardhje hebreje, një senatorët më të njohur demokratë e cila është edhe zëvendës udhëheqëse e komitetit të Senatit për shërbime të inteligjencës, i është përgjigjur akuzave kundër marrëveshjes të kryeministrit izraelit, Benjamin Netanjahu.

Shefi i qeverisë së Izraelit e kishte hedhur poshtë marrëveshjen të arritur të enjtën në Zvicër, duke thënë se ajo e rrezikon sigurinë e shtetit të tij dhe e bën më të lëhtë për Iranin që të ndërtojë armë bërthamore.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
OBAMA BISEDOI ME NETANYAHUN PËR MARRËVESHJEN ME IRANIN (04.03.2015)
SA TË RREZIKSHËM JANË MYSLIMANËT E AMERIKËS? (04.03.2015)
PREJ DJE PALESTINEZËT U ANËTARËSUAN NË GJYKATËN PENALE NDËRKOMBËTARE (04.02.2015)
SENATORËT - FIFA TË MOS E ORGANIZOJË KAMPIONATIN NË RUSI (04.02.2015)
FRANCË - BISEDIMET MBI PROJEKTREZOLUTËN E OKBsë PËR IZRAELIN, SË SHPEJTI (03.27.2015)
Wall Street Journal - IZRAELI, SPIUNAZH NË BISEDIMET BËRTHAMORE (03.24.2015)
OBAMA IA UROI FITOREN NETANYAHUT (03.20.2015)
SHËRBIMET INTELIGJENTE SUEDEZE - DIPLOMATËT RUSË JANË KRYESISHT SPIUNË (03.19.2015)
FLASIN PËR TË DYSHUARIT BOSHNJAKË PËR KRIME LUFTE TË STREHUAR NË SHBA (03.19.2015)
EU Observer - PUTINIZIMI I BALLKANIT (03.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]