E Martë, 09.22.2020, 03:06am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
POLITIKË
 
Buxheti i Tiranës miratohet fshehtazi
E Shtunë, 02.14.2009, 09:41am (GMT+1)

Voal-online - Lëvizja Socialiste për Integrim është tërhequr nga qëndrimi i saj, duke dhënë miratimin buxhetit të Bashkisë së Tiranës për vitin 2009. Vendimi “Për miratimin në parim të buxhetit”, është firmosur ditën e enjte nga nënkryetari i Këshillit bashkiak, Petraq Simo, me autorizimin e kryetarit Sokol Dervishaj. Siç bëjnë të ditur mediat e atjeshme, në Prefekturën e Tiranës ky dokument ka shkuar ditën e premte, gjë që është konfirmuar nga prefekti Rruzhdi Keçi. “Ditën e premte, pranë prefektit Qarku Tiranë, ka ardhur sipas procedurës ligjore vendimi i Këshillit bashkiak për miratimin në parim të buxhetit. Ai ka ardhur me firmën e nënkryetarit të autorizuar me shkrim me firmën nënshkruar nga kryetari. Rrjedhimisht, unë nënkuptoj firmën e kryetarit të Këshillit në këtë vendim dhe nga pikëpamja proceduarale vendimi është pranuar në prefekturë”, - tha Keçi. Tashmë me këtë vendim që ka marrë kryetari i Këshillit Dervishaj, njohja apo jo e miratimit të buxhetit mbetet në dorën e prefektit të Tiranës. Buxheti i vitit 2009 për Bashkinë e Tiranës u votua 2 herë më datë 3 shkurt dhe në fund nuk arriti të kalonte, megjithëse në votimin e parë kryebashkiaku Edi Rama numëroi 29 votat e nevoj-shme që nevojiten për kalimin e buxhetit, votim i cili u konsiderua si i pavlefshëm nga kryetari i Këshillit bashkiak, Sokol Dervishaj. Dervishaj e ka konsideruar të pavlefshëm votimin sepse votat nuk u numëruan nga sekretari i këshillit, por edhe pse procesi nuk përfundoi pasi nuk u dhanë votat kundër.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Javën tjetër Kuvendi nis procedurën e Protokollimit të Anëtarësimit në NATO (02.14.2009)
Ligjvënësit opozitarë akuzojnë presidentin Sejdiu për shkelje të Kushtetutës (02.13.2009)
Topalli për ish-Spiunët : Do të zbatojmë ligjin (02.13.2009)
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve cakton numrin e deputetëve për çdo qark (02.12.2009)
Raportuesit e Këshillit të Europës për ligjin e dosjeve (02.12.2009)
Luksemburgu po Shqipërisë në NATO (02.11.2009)
Jozefina Topalli reporterëve të KE-së: Monitoroni zgjedhjet dhe ligjin e lustracionit (02.10.2009)
Sllovenia i thotë po Shqipërisë në NATO (02.09.2009)
Presidenti Topi: Kërkohet më shumë nga organet parandaluese të krimit (02.09.2009)
Haradinaj thotë se për 90 ditë do ta integronte Mitrovicën (02.09.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
KONFERENCË PËR SHTYP E KRYEMINISTRIT BERISHA DHE KRYEMINISTRIT BERLUSKONI
Berisha: Jemi Kina e vogël e Evropës, investoni (ANSA)
Dekorohen protagonistë të 20 shkurtit

 
VOAL
[Shko lart]