E Shtunë, 07.11.2020, 05:38am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SHQIPTARËT
 
VAJZA SHQIPTARE QË BËRI UEFA-n ME TURP

E Premte, 10.31.2014, 09:47am (GMT+1)


Ana Xhelilaj është një ndër patriotet dhe atdhetaret e shumta që është revoltuar së tepërmi ndaj njëanshmërisë që UEFA ka mbajtur kundrejtë Kombëtares sonë të futbollit. Vajza ka komentuar në faqen zyrtare të UEFA-s. Gjë të cilën edhe shmë shqiptarë të tjerë e kanë bërë, me të drejtën e tyre për të dhënë mendimin e tyre si qytetarë Europian. Ana ka akuzuar UEFA-n për paramendim dhe njëanshëri të vendimit që ka marrë kundrejt Kombëtares sonë. Ajo nuk ka lënë pa komentuar dhe Presidentin e UEFA-s Z. Platini, ka marrë një vendim politik dhe aspak të drejtë ( komenton ajo). Dhe më e bukura e gjithë kësaj gjëje është se pasi komenti i vajzës ka marrë mijra like dhe komente pozitive jo vetem nga lexues shqiptar por nga mbarë bota, komenti është fshirë. Dhe ajo është bërë unfriend nga faqja zyrtare e UEFA-s.

Shënim: Duhet theksuar fakti që reagimi qytetarë dhe i të gjithave rrjeteve sociale mbarkombëtare shqiptare ka qenë mjaft i ndjeshëm dhe masiv. Kjo gjë na bën ne që një zëri të jemi më krenar për veten ton dhe që të mbrojmë të drejtat tona me çdo kusht dhe çfarëdolloj çmimi.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
28 KËNGËTARËT QË KONKURROJNË SIVJET NË FESTIVALIN E RTSH (10.31.2014)
BIÇIKLETA E PARË NË SHQIPËRI - MË 1907 NGA KONSULLI SUEDEZNga SKËNDER TEMALI, shkrimtar, Shkodër (10.30.2014)
KËSHILLAT E MARSHALLIT DE BELE-ISLE BIRIT TË VETNga VELI HAKLAJ (10.29.2014)
GJEOSTRATEGJIA POLITIKE E SHQIPTARËVE NË BALLKAN DHE SYNIMET GRABITQARE!Nga ASLLAN DIBRANI (10.29.2014)
MËSIMI SERBNga DRITAN HILA (10.28.2014)
Dr ZEF MULAJ PËRURON LIBRIN POETIK 'LUMENJ ËNDRRASH' ITALISHTNga MURAT GECAJ (10.28.2014)
KOSTË ÇEKREZI DHE E PARA HISTORI E SHQIPËRISË NË GJUHËN ANGLEZENga ANDON ANDONI (10.27.2014)
SHQIPONJA E BARGULLASIT NËNË AZBIJE XHAMALLATI MBETI NË HISTORIPortret nga XHEVAHIR CIRONGU (10.26.2014)
MIKU I DUKËS QË NA E FUTI!Nga AHMET SHQARRI (10.25.2014)
FATOS LUBONJA KONTROVERS - NDAJ FIGURAVE KOMBËTARE DHE SKUADRËS SHQIPTARE NË BEOGRAD!Opinion nga ASLLAN DIBRANI (10.25.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
Ismail Kadare: Koha po punon për shqiptarët

 
VOAL
[Shko lart]