E Martë, 08.11.2020, 05:29pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SHQIPTARËT
 
PËR HAJR DASMAT NGA ATDHEU
Fotoreportazh nga ZEQIR LUSHAJ

E Hënë, 11.10.2014, 09:58am (GMT+1)


  -I kalova 5 muaj ne At’Dhe, dhe kam marre pjese ne dasma aq sa per 17 vjet ne Amerikë, te dashur lexues, miq e dashamire te Internetit. Qe te mos ju ha shume kohe juve e hapsire revistes po ju sjell vetem disa foto me nga pak diçiturë prezantuese qe te mos i ngelet qefi asnjerit per prezentim ne faqet e ZSh-se, pjese edhe e gezimeve tona familjare mbareshqiptare-
 

                                    --------------------
 
Kushja ime Festimja, vajza e Abedinit e Shiqeres, sot e mbrapa eshte “italiane”, nusja e zotit Toska nga Margegajt e Tropojes.
                         ------------------------
 
                      Çifti i ri Lamnica – Qoka, banorë të ri të Londres se Ingliterres


 
Mbesa ime Shqipja me bashkshortin e saj Jetgjat Mehmetin, jane te njohur per ZemraShqiptare sepse para tre vjetesh per fejesen e tyre kemi publikuar nje fotoreportazh te gjatë. Sot po ju prezantojme nga dasma e te dieles qe shkoi kete foto ne profil te malit të Dajtit.
E ndryshe nga çiftet qe ju sollem me lart, keta te dy inxhinier te dalluar do mbeten besnik si banorë te kryeqytetit shqiptar, Tiranë.
                                                    -----------------------------------


ZEQIR LUSHAJ


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BASHKIM ZENELI - MARRËDHËNIET ME FQINJËT, MË MIRË HAPA TË VEGJËL SE FJALË TË MËDHA (Intervistë)Zeneli: Ka shumë eufori në Ministrinë e Jashtme (11.10.2014)
'BESOJ SE RAMA ËSHTË I ÇLIRUAR FEVZI!'Nga YLLI DYLGJERI (11.09.2014)
LUFTA DHE KOMUNIZMINga FATOS TARIFA (11.09.2014)
HISTORIA SHQIPTARE NË 'LUFTË CIVILE'Nga REZART PALLUQI (11.08.2014)
SHQIPËRIA E KUISLINGËVE - MENDJELEHTËSIA E BABALLARËVE DHE DISA PAKTE SKANDALOZENga PËLLUMB XHUFI (11.08.2014)
ZBULIMI PAS 70 VJETËSH - ENVER HOXHA ËSHTË TAKUAR ME GJERMANËT (11.08.2014)
PËR RASTIN E KOSTANDIN XHUVANITNga ROLAND GJOZA (11.07.2014)
SHQIPËRIA DHE FQINJËT E SAJNga BAHRI OMARI* (11.07.2014)
AVDYL SULAJ - DUHET TA MBAROJMË PASTËRTINË E SHQIPES NGA DYNDJET E FJALËVE TË HUAJABisedoi: ALBERT Z.ZHOLI (11.06.2014)
JEAN-PIERRE GARITTE - ARRESTIMI I ISH INSPEKTORES GOLEMI, RAST UNIK DHE I PAPRECEDENT (Intervistë) (11.05.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
Ismail Kadare: Koha po punon për shqiptarët

 
VOAL
[Shko lart]