E Martë, 08.11.2020, 04:13am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SHQIPTARËT
 
VOLEJBOLLISTI GAZMEND HUSAJ KRENARI SHQIPTARE
E Martë, 12.16.2014, 09:45am (GMT+1)Volejbollisti nga Peja Gazmend Husaj me performancën e tij si profesionist po korr suksese në kampionatin turk të volejbollit. Gjigandi nga Peja i datëlindjes 1987 është rreshtuar menjëherë në 6 lojtarët pikëshënues më të mirë të kampionatit duke lënë mbrapa shume lojtare me permasa boterore!

Karrierën e tij Gazmend Husaj e nisi në atdhe, duke veshur fanellën e qytetit të tij të lindjes, Peja e më vonë duke vazhduar me Mabetex Prishtina në Tiranë e pastaj tek Shkëndija e Tetovës.

Më vonë kalon në kampionatin zviceran të volejbollit dhe gjatë turneut 2009-2010 merr çmimin Most Valuable Player (MVP) - si Lojtari më i çmuar - me Chênois Genève Volleyball. Luan në Bahrain me l'Al-Muharraq Sports Club. Prej 2009, Gazmend Husaj me një staturë të jashtëzakonshme si lojtar, i lartë mbi 2 metra, është lajtar i kombëtares shqiptare, dhe në vitin 2009 është kaulifikuar si lojtari më i mirë i kampionatit Europian për 2009.Në 2012 transferohet në Katar. Në 2013-14 merr pjesë në Pallavollo Piacenza ku fiton Kupën e Italisë, ndërsa tani ai i është bashkangjitur kampionatit turk me skuadrën turke të kryeqytetit Ankara Maliye Milli Piyango Spor Kulübü.

Gazmend Husaj është krenari shqiptare.


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
IZRAEL, NËPËR PLAGËT E TOKËS SË SHENJTË (Reportazh) (12.15.2014)
UKSHIN HOTI, PRINCI I VËRTETË I KOMBITNga RAMIZ LUSHAJ (12.13.2014)
LDK NUK ËSHTË PRONË E ASKUJT - JO GRUPEVE TË INTERESIT NË LDK!Nga FLORIM ZEQA (12.12.2014)
NJË BENELUKS I BALLKANIT MUND TË PARANDALOJË NJË PËRPLASJE NË MES TË HISTORISË DHE GJEOGRAFISËNga BLERIM REKA (12.12.2014)
NJË HISTORI ME SHQIPTARË ORTODOKSË - QË KA TRONDITUR MAQEDONINË (12.12.2014)
MODELJA SHQIPTARE STELA MATOSHI PËRZGJIDHET 'MBRETËRESHA E EVROPËS 2014' (12.10.2014)
JETË E HUMBUNNga EJËLL ÇOBA (12.09.2014)
MË KA PAS THANË NJË PLAK!-E ribotoj sot në 28 vjetorin e ndarjes nga jeta të babait tim-Nga ZEQIR LUSHAJ (12.08.2014)
SHQIPËRIA - NJË RAST I VEÇANTË, POR JO I VEÇUARNga ANA LALAJ (12.07.2014)
PESHKOPIA, VARFËRI DHE MUNDËSI ZHVILLIMINë qytetin e Peshkopisë rreth 800 familje jetojnë me ndihma sociale dhe shumë të tjera mbahen me tregti dhe biznese të vogla (12.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
::| Hot News
Ismail Kadare: Koha po punon për shqiptarët

 
VOAL
[Shko lart]