E Shtunë, 09.19.2020, 09:10am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SHQIPTARËT
 
FESTIVALI NË MONTEKARLO - YLLKA MUJOS I JEPET ÇMIMI I KARRIERËS

E Hënë, 03.02.2015, 10:15am (GMT+1)

 
Tiranë, 2 mars -
Mbrëmjen e 24 shkurtit, në Monte Carlo u çel Festivali Ndërkombëtar i Filmit Komedi Krijuar nga aktori i njohur italian i programit “Striscia la Notizzia”, “Ezio Greggio, edicioni i 12-të i Monte Carlo Film Festival, ka mbledhur në garë 10 prodhimet më të suksesshme në kinematë botërore gjatë vitit 2014.

E veçcanta e këtij edicioni, është se krah emrave të njohur të kritikëve, regjisorëve e aktorëve të famshëm që gjenden në jurinë e Festivalit të filmit, mes tyre, ishte përzgjedhur edhe aktorja e mirënjohur shqiptare Yllka Mujo.

Ftesa për të qenë pjesë e jurisë vlerësuese të këtij festivali, për Yllka Mujon erdhi pas evidentimit të vlerave artistike si një prej ikonave të aktrimit shqiptar. Yllka së bashku me italianen Maria Gracia Kucinota, Giovani Veronesi, Klod Zidi dhe Lee Scott Marshall, shpallën fituesit e këtij festivali në mbrëmjen Gala të 28 shkurtit në
Monte Carlo, ku aktorja e mirënjohur e teatrit dhe filmit, Yllka Mujo, fitoi çmimin e karrierës.

E pranishme në ceremoninë e ndarjes së çmimeve ishte edhe ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro. “Fantastike!!! Krenare për karrierën dhe vlerësimin e aktores sonë Yllka Mujo”, shkruan ajo në Facebook.

Krah artistëve të mirënjohur në skenat botërore si Giancarlo Giannini, Franco Nero, Robert Hossein, Philippe Leroy, Maria Grazia Cuccinota, Peter Bogdanovich, etj, çmimin për karrierën e mori edhe aktorja shqiptare Yllka Mujo.

“Arti hap më shpejt skenat dhe dritaret për të folur e paraqitur Shqipërinë në mënyrë dinjitoze”, shkruan Kumbaro.www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
INTERVISTË E RRALLË E ISMAIL QEMALIT DHËNË GAZETARIT ITALIAN - ÇËSHTJA E PRINCIPATËS SË SHQIPËRISË (03.01.2015)
PO FLITET SE...!Vështrim nga CENË PUSHKOLLI (02.28.2015)
Reportazh dhe fotogaleri, SHQIPËRIA KOMUNISTE 1980 - NËN OBJEKTIVIN E REVISTËS 'NATIONAL GEOGRAPHIC' (02.28.2015)
MENDIME PËR ZHVILLIMET E FUNDIT NË RRJEDHAT E SIPËRME TË VJOSËSNga KSENOFON KRISAFI (02.27.2015)
NË VENDLINDJEN E MBRETËRESHËS TEUTË PO KRYHEN GËRMIME ARKEOLOGJIKE (02.24.2015)
AVOKATI - ÇIM PEKA ËSHTË FAJTOR PËR VDEKJEN E FLEURA KOLËS (02.24.2015)
DUKURI NË RRITJE BRAKTISJA E FSHATRAVE NË KOSOVË - FSHATI QË KISHTE DHJETËRA SHTËPI, TANI KA MBETUR ME DY SHTËPI DHE KATËR NXËNËS SHKOLLE (02.23.2015)
KU JENI DHE KU ISHIT JU AKADEMIKËT!!!???...Nga ASLLAN DIBRANI (02.23.2015)
Koha Jonë - MË 22 JANAR 1997, NË DARKË VONË, ËSHTË GODITUR NGA SHIK-u ME LEVA NË KOKË E FYTYRË, EDI RAMA (02.21.2015)
AKSIDENTOHET RËNDË ÇIM PEKA, VDES SHOQËRUESJA, VAJZA E ISH AMBASADORIT (02.20.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
::| Hot News
Ismail Kadare: Koha po punon për shqiptarët

 
VOAL
[Shko lart]