E Enjte, 11.26.2020, 01:48am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
SHKODRAN MUSTAFI - SHQIPTARI I SHTATË NË BOTËROR

E Shtunë, 06.07.2014, 05:58pm (GMT+1)Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi është ftuar në skuadrën e Gjermanisë për Kampionatin Botëror si zëvendësim i të lënduarit Marco Reus.

Pas pjesëmarrjes së Xherdan Shaqirit, Granit Xhakës, Valon Behramit, Blerim Xhemajlit, Admir Mehmedi që janë ftuar në kombëtaren e Zvicrës, dhe Adnan Januzajt për Belgjikën tani edhe mbrojtësi Mustafi do të jetë pjesë e Kupës së Botës me Gjermaninë.

Pas lëndimit që pësoi ylli i Borussia Dortmundit, trajneri Joachim Loew ka ftuar mbrojtësin shqiptar në ekip.

Musfafi ishte pjesë e ekipit të përkohshëm gjerman, por ishte lënë jashtë skuadrës që do të merrte pjesë në Kupën e Botës.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
The Daily Star - SHAQIRI AFËR MARRËVESHJES ME LIVERPOOLIN (06.07.2014)
BRAZIL 2014 - JA 10 LIDERËT E SKUADRAVE TË MËDHA (06.07.2014)
Economist - FUTBOLLI, LOJË E MREKULLUESHME, BIZNES I NDYRË (06.06.2014)
BRAZIL 2014 - 10 SHIFRAT MË PIKANTE (06.06.2014)
ZYRTARE - ADNAN JANUZAJ NË KOMBËTAREN E BELGJIKËS (06.05.2014)
SKUADRA AMERIKANE PËRGATITET PËR BOTËRORIN (06.05.2014)
BRAZIL 2014 - KALENDARI I NDESHJEVE, 12 QERSHOR-13 KORRIKKampionati botëror në Brazil do të fillojë me ndeshjen Brazil-Kroaci, të enjten prej orës 22:00. (06.05.2014)
BOTËRORI 2014 - JA SA I KUSHTON NJË SHQIPTARI (06.04.2014)
FUTBOLLI I TRUKUAR I SHQIPËRISË - JA NDESHJET QË DYSHOHEN (06.04.2014)
BOTËRORI 2022 - KATARI RREZIKON IMAZHIN (06.02.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2020  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

 
VOAL
[Shko lart]