E Mërkurë, 09.23.2020, 06:18pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
EKIPI GJERMAN ARRIN NË RIO DE ZHANEIRO

E Djelë, 06.08.2014, 07:16pm (GMT+1)


Lojtarët gjerman kanë arritur në bazën e tyre të Kupës Botërore në Brazil me anije, derisa janë mirëpritur nga nxënës shkollash dhe një grup i vogël i adhuruesve që iu uronin fat të mirë.
 
Lëndimi i Joachim Loewit e ka goditur këtë skuadër, ndonëse lojtarët dukeshin të relaksuar duke e shijuar diellën në anije që i çonte deri te baza e tyre.
 
Gjermanët fillimisht kanë zbarkuar në qytetin e oqeanit atlantik, Salvador, më pas fluturuan drejt Porto Seguros, para se të bënin udhëtimin final me autobus drejt fshatin Santo Andre, ku edhe është ndërtuar baza e veçantë për ta.
 
Gjermania ka arritur në Brazil pasi e shpartalloi Armeninë në një ndeshje miqësore që përfundoj me rezultat 6:1.
 
Por lojtarët gjermanë ishin të mërzitur megjithatë pasi mesfushori Marco Reus ka mbetur jashtë botërorit si shkak i një lëndimi në gju.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
RAFAEL NADAL - KAMPION I 'FRENCH OPEN'Tenisti spanjoll e ka mundur tenistin serb Novak Gjokoviq (06.08.2014)
FIFA AKUZOHET PËR KORRUPSION (06.08.2014)
MOSHA MESATARE E SKUADRAVE PJESËMARRËSE NË BOTËROR (06.07.2014)
SHKODRAN MUSTAFI - SHQIPTARI I SHTATË NË BOTËROR (06.07.2014)
The Daily Star - SHAQIRI AFËR MARRËVESHJES ME LIVERPOOLIN (06.07.2014)
BRAZIL 2014 - JA 10 LIDERËT E SKUADRAVE TË MËDHA (06.07.2014)
Economist - FUTBOLLI, LOJË E MREKULLUESHME, BIZNES I NDYRË (06.06.2014)
BRAZIL 2014 - 10 SHIFRAT MË PIKANTE (06.06.2014)
ZYRTARE - ADNAN JANUZAJ NË KOMBËTAREN E BELGJIKËS (06.05.2014)
SKUADRA AMERIKANE PËRGATITET PËR BOTËRORIN (06.05.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]