E Enjte, 09.24.2020, 06:04am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ME NDIHMËN E ARBITRIT - BRAZILI MUND KROACINË

E Premte, 06.13.2014, 08:21am (GMT+1)


Brazili është një hap më pranë Kupës së Botërorit, duke qenë edhe pretendenti kryesor në këtë kampionat. Por ky vend organizator duket se kishte nevojë për pak ndihmë nga arbitrat në ndeshjen e parë të zhvilluar dje në San Paolo.

Pas golit të parë të shënuar nga Kroacia në minutën e 11, Brazili e mori veten pa vonesë duke e mbyllur ndeshjen 3-1.

Ylli brazilian Neymar shënoi dy gola, përfshirë njërin me penallti, ndërsa lojtari tjetër brazilian Oscar e çimentoi fitoren me golin e tretë.

Penalltia e gjuajtur nga Neymar i dha Brazilit avantazhin 2-1 dhe u realizua pas një vendimi të arbitrit në minutën e 71, kur lojtari brazilian Fred u rrëzua në zonë, pas një goditjeje të lehtë. Lojtarët kroatë i kërkuan arbitrit të ndryshonte vendimin, por nuk arritën sukses.

Më vonë Kroacia kishte rastin të barazonte në minutën e 83, por goli i Ivica Oliç u anulua pasi arbitri deklaroi faul.

Kroacia e filloi lojën me avantazh kur në minutën e 11, mbrojtësi brazilian Marcelo shënoi në portën e tij.
 
Ndeshja Brazil-Kroaci ishte e vetmja në ditën e parë të Botërorit. Sot në Grupin A, Meksika ndeshet me Kamerunin, ndërsa kampionia e Botërorit të fundit, Spanja, do të përballet me Holandën dhe në Grupin B ndeshen Argjentina dhe Kili.za

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PËRLESHJE NË PRAG TË NISJES SË KUPËS SË BOTËS (06.12.2014)
SOT FILLON BOTËRORI 2014 - BRAZILI NIS KËRKIMIN PËR TITULLIN E GJASHTË ME KROACINË (06.12.2014)
NË PRAG TË BOTËRORIT - EUROPIANËT KUNDËR BLATTER E SHEF I FIFA 2015 (06.11.2014)
BRAZIL - PRESIDENTJA E MBROJTI KUPËN BOTËRORE NË FUTBOLL (06.11.2014)
BRAZIL - AMOSFERË SPORTIVE PARA KUPËS SË BOTËS (06.10.2014)
PUNONJËSIT E METROSË NË SAO PAOLO NË GREVË (06.10.2014)
PELÈ - ËNDËRROJ NJË REVANSH TË VITIT 1950 KUNDËR URUGUAJIT'Brazili nuk e ka detyrë të fitojë, por të luajë mirë' (06.09.2014)
EKIPI GJERMAN ARRIN NË RIO DE ZHANEIRO (06.08.2014)
RAFAEL NADAL - KAMPION I 'FRENCH OPEN'Tenisti spanjoll e ka mundur tenistin serb Novak Gjokoviq (06.08.2014)
FIFA AKUZOHET PËR KORRUPSION (06.08.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]