E Mërkurë, 09.23.2020, 01:51pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BUFFON MUNGON NË NDESHJEN KUNDËR ANGLEZËVE

E Shtunë, 06.14.2014, 09:55pm (GMT+1)Gianluigi Buffon do të jetë mungesa e vetme e Italisë në lojën hapëse të cilën do ta zhvillojnë kundër Anglisë.

Portieri i Juventusit frikësoi reprezentacionin e tij me një lëndim joserioz gjatë stërvitjeve të cilat nuk mundi t’i kompletonte.

Menaxheri Cesare Prandelli ishte optimist se kapiteni do të jetë i gatshëm për tu përballur me Anglinë, por ish-fituesi i Kupës së Botës në vitin 2006 nuk ishte i përgatitur sa duhet për këtë ndeshje.

Atë do ta zëvendësojë portieri i Paris Saint-Germainit, Salvadore Sirigu.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BRAZIL 2014 - KOLUMBIA NUK FAL, I DËRRMON GREKËT 3-0 (06.14.2014)
PEZULLIMI I BECKENBAUERIT - AI NUK I KISHTE KUPTUAR PYETJET NË ANGLISHT (06.14.2014)
FIFA E PEZULLON - KAIZER FRANC NUK MUND TË ZHVILLOJË VEPRIMTARI FUTBOLLISTIKE PËR 90 DITË (06.13.2014)
SONTE NDESHET SPANJA ME HOLANDËN - BASTET SHUMË NË FAVOR TË SPANJËS (06.13.2014)
BRAZIL 2014 - SOT TRI LOJË (06.13.2014)
Koment - FIFA ULU ME KËMBË NË TOKË! (06.13.2014)
ME NDIHMËN E ARBITRIT - BRAZILI MUND KROACINË (06.13.2014)
PËRLESHJE NË PRAG TË NISJES SË KUPËS SË BOTËS (06.12.2014)
SOT FILLON BOTËRORI 2014 - BRAZILI NIS KËRKIMIN PËR TITULLIN E GJASHTË ME KROACINË (06.12.2014)
NË PRAG TË BOTËRORIT - EUROPIANËT KUNDËR BLATTER E SHEF I FIFA 2015 (06.11.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]