VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

HAMILTON THOTË SE ROSBERG E GODITI ME QËLLIM

E Hënë, 08.25.2014, 10:02am (GMT1)Lewis Hamilton e ka akuzuar kolegun e tij në ekipin e Mercedesit dhe liderin e kampionatit të “Formula One”, Nico Rosberg, se me qëllim e ka përplasur makinën e tij me atë të Hamiltonit duke ia shkatërruar shpresat të dielën për “Belgium Grand Prix”.

Incidenti në xhiron e dytë bëri që makina e Hamilton të dëmtohet rëndë dhe kështu menjëherë duke e eliminuar britanikun prej kësaj gare.

Ndërsa, rivali i tij, Rosberg e përfundoi garën i dyti duke e shtuar epërsinë më 29 pikë ndaj Hamiltonit.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.