E Martë, 08.11.2020, 04:35pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
MESI NË GJYQ PËR EVAZION FISKAL

E Premte, 10.03.2014, 03:15pm (GMT+1)


Ylli i Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi, do të përballet me gjyq për evazion të dyshuar fiskal.

Kështu ka vendosur një gjykatës spanjoll, duke refuzuar rekomandimin e prokurorisë për të hedhur poshtë akuzat me arsyetimin se babai i futbollistit është përgjegjës për financat e tij.

Messi dhe babai i tij, Jorge, akuzohen se kanë mashtruar autoritetet me më shumë se 4 milionë euro.

Dyshja, e cila mohon çdo keqbërje, ka pesë ditë kohë për të apeluar vendimin.

Dyshohet se ata kanë fshehur paratë në periudhën 2007-2009.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KOSOVË - HULIGANIZMI PO E PRISH IMAZHIN E FUTBOLLIT (09.29.2014)
KIMETTO - REKORD BOTËROR NË MARATONËN E BERLINIT (09.28.2014)
FSHF PUBLIKON ÇMIMET E BILETAVE PËR NDESHJEN SHQIPËRI-DANIMARKË (09.24.2014)
REFIK HALILI IU KËRKON FALJE TIFOZËVE TË VLLAZNISË DHE GJITHË SHKODRËS (09.17.2014)
FILLON LIGA E KAMPIONËVE (09.16.2014)
FIFA - JEROME CHAMPAGNE GARON KUNDËR SEP BLATTERIT (09.16.2014)
BOKSIERI BRITANIK NË GJENDJE KRITIKE (09.15.2014)
SHBA - FITUESE E KUPËS BOTËRORE NË BASKETBOLL (09.15.2014)
BOKS - TAKIMI KLITSCHKO-PULEV SHTYHET PËR 15 NËNTOR (08.28.2014)
MAJLINDA KELMENDI SËRISH KAMPIONE E BOTËS (08.26.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]