E Hënë, 05.25.2020, 01:50am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
LËNDOHET RËNDË VOZITËSI I FORMULA 1

E Hënë, 10.06.2014, 09:08am (GMT+1)


Vozitësi francez i Formula 1, Jules Bianchi, i është nënshktuar një operacioni urgjent, më 5 tetor, pas lëndimeve të rënda në kokë, që ka marrë nga aksidenti i shkaktuar në fund të garave japoneze, ‘Grand Prix’ në Suzuka.

Federata Internacionale automobilistike e Formula 1, ka thënë se vozitësi 25 vjeçar, i ekipit Marussia, ka përfunduar në spital pas ‘dëmtimit të rëndë në kokë’ me ç'rast i është nënshtruar operacionit.

Bianchi, është përplasur me automjetin e tij, derisa po përpiqej që të largonte nga rreziku makinën e pilotit gjerman, Adrian Sutil, i cili ishte përplasur në një mur, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
DE BIAZI - PËRQËNDRIM TEK DANIMARKA, PASTAJ SERBIA (10.05.2014)
MESI NË GJYQ PËR EVAZION FISKAL (10.03.2014)
KOSOVË - HULIGANIZMI PO E PRISH IMAZHIN E FUTBOLLIT (09.29.2014)
KIMETTO - REKORD BOTËROR NË MARATONËN E BERLINIT (09.28.2014)
FSHF PUBLIKON ÇMIMET E BILETAVE PËR NDESHJEN SHQIPËRI-DANIMARKË (09.24.2014)
REFIK HALILI IU KËRKON FALJE TIFOZËVE TË VLLAZNISË DHE GJITHË SHKODRËS (09.17.2014)
FILLON LIGA E KAMPIONËVE (09.16.2014)
FIFA - JEROME CHAMPAGNE GARON KUNDËR SEP BLATTERIT (09.16.2014)
BOKSIERI BRITANIK NË GJENDJE KRITIKE (09.15.2014)
SHBA - FITUESE E KUPËS BOTËRORE NË BASKETBOLL (09.15.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]