E Mërkurë, 09.23.2020, 10:09am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
MINSK - DHJETËRA SIMPATIZUES TË SPORTIT ARRESTOHEN PËR SHKAK TË PUTINIT

E Premte, 10.10.2014, 02:36pm (GMT+1)Policia në Bjellorusi i ka arrestuar afro 100 dashamirë të futbollit nga Ukraina, pasi simpatizuesit në një ndeshje ndërkombëtare kishin brohoritur slogane vullgare kundër presidentit të Rusisë, Vladimir Puttin.

Janë arrestuar edhe afro 30 simpatizues bjellorusë të futbollit, pas ndeshjes kualifikuese ndërmjet Bjellorusisë dhe Ukrainës, për kampionatin e futbollit Euro 2016, që është zhvilluar në qytetin Barysau në Bjellorusi.

Shumica e të arrestuarve janë liruar më vonë, por 12 ukrainas janë shpallur fajtorë për huliganizëm dhe janë dënuar me burg deri në 10 ditë. 12 bjellorusë janë gjobitur.

Brohoritjet kundër Putinit janë shndërruar në slogan për ukrainasit, të cilët janë të zemëruar për shkak të aneksimit të Krimesë në Ukrainë nga ana e Rusisë dhe për shkak të mbështetjes së Moskës përr separatistët prorusë në pjesën lindore të Ukrainës. 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LËNDOHET RËNDË VOZITËSI I FORMULA 1 (10.06.2014)
DE BIAZI - PËRQËNDRIM TEK DANIMARKA, PASTAJ SERBIA (10.05.2014)
MESI NË GJYQ PËR EVAZION FISKAL (10.03.2014)
KOSOVË - HULIGANIZMI PO E PRISH IMAZHIN E FUTBOLLIT (09.29.2014)
KIMETTO - REKORD BOTËROR NË MARATONËN E BERLINIT (09.28.2014)
FSHF PUBLIKON ÇMIMET E BILETAVE PËR NDESHJEN SHQIPËRI-DANIMARKË (09.24.2014)
REFIK HALILI IU KËRKON FALJE TIFOZËVE TË VLLAZNISË DHE GJITHË SHKODRËS (09.17.2014)
FILLON LIGA E KAMPIONËVE (09.16.2014)
FIFA - JEROME CHAMPAGNE GARON KUNDËR SEP BLATTERIT (09.16.2014)
BOKSIERI BRITANIK NË GJENDJE KRITIKE (09.15.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]