E Hënë, 05.25.2020, 08:24am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
MARATONA E NJU JORKUT

E Hënë, 11.03.2014, 07:53am (GMT+1)


Kenianët Wilson Kipsang dhe Mary Keitney fituan vendet e para për kategoritë e meshkujve dhe femrave në maratonën e Nju Jorkut.

Kipsang e fitoi garën prej 42 kilometrash duke e përshkuar atë për dy orë, 10 minuta dhe 59 sekonda. Lelisa Desisa i Etiopisë doli i dyti, duke e përfunduar maratonën vetëm katër sekonda më pas.

Me fitoren e së dielës, Kipsang ka siguruar vendin e parë në Berlin, Londër, dhe Nju Jork.

Mary Keitney e Kenias, doli e para nga femrat, me një kohë prej dy orësh, 25 minutash dhe shtatë sekondash, vetëm tre sekonda para kenianes tjetër Jemima Jelagat.

Gara e së dielës u mbajt në një mot të ftohtë që e uli ritmin e vrapuesve që në fillim.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PUTIN - SIGURIA GJATË KUPËS SË BOTËS 2018 NUK DO TË JETË E BEZDISSHME (10.28.2014)
TENIS - ZYRTARI RUS GJOBITET PËR KOMENTET NDAJ MOTRAVE WILLIAMS (10.18.2014)
DELEGATI I UEFA - SITUATË PËR KEQARDHJE (10.15.2014)
KAMPIONATI AFRIKAN I FUTBOLLIT NUK SHTYHET (10.11.2014)
LOJËRAT OLIMPIKE 2022 (10.11.2014)
MINSK - DHJETËRA SIMPATIZUES TË SPORTIT ARRESTOHEN PËR SHKAK TË PUTINIT (10.10.2014)
LËNDOHET RËNDË VOZITËSI I FORMULA 1 (10.06.2014)
DE BIAZI - PËRQËNDRIM TEK DANIMARKA, PASTAJ SERBIA (10.05.2014)
MESI NË GJYQ PËR EVAZION FISKAL (10.03.2014)
KOSOVË - HULIGANIZMI PO E PRISH IMAZHIN E FUTBOLLIT (09.29.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]