E Hënë, 05.25.2020, 09:10am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
FIFA RISHIKON HETIMET PËR KORRUPSION

E Premte, 11.21.2014, 11:43am (GMT+1)Federata Botërore e Futbollit, FIFA, ka njoftuar se do të rishikojë hetimet e saj lidhur me dyshimet për korrupsion, gjatë ofertave të cilat zgjodhën Rusinë dhe Katarinë si vende ku do të zhvillohen turnet e Kupës së Botës, më 2018 dhe 2022.

Ky njoftim u bë më 20 nëntor, pasi që FIFA u përball me një varg kritikash për mungesë të transparencës dhe refuzimit të saj për të bërë publik raportin e hetimeve.

Hans-Joachim Eckert, kreu i komitetit të etikës së FIFA-s, ka thënë se hetuesi i FIFA-s, Michael Garcia, nuk ka gjetur prova të mjaftueshme për të provuar se zyrtarët e kësaj federate kanë pranuar ryshfet nga Rusia dhe Katari.

Por Garcia, ka thënë se përmbledhja e lëshuar nga Eckert për hetimin e tij që ka zgjatur 18 muaj, përmban lëshime dhe keqinterpretime faktike.

Garcia ka kërkuar që raporti i tij i plotë dhe origjinal hulumtues të bëhet publik, diçka që FIFA ka refuzuar.
 
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
UEFA PREZANTON MASKOTËN EURO 2016 NË FRANCË (11.18.2014)
UEFA HETON TRAZIRAT NË NDESHJEN ITALI-KROACI (11.17.2014)
KLITSCHKO MBRON TITULLIN E KAMPIONIT TË BOTËS (11.16.2014)
DANIEL GODELLI KAMPION BOTE NË PESHËNGRITJE (11.12.2014)
MARATONA E NJU JORKUT (11.03.2014)
PUTIN - SIGURIA GJATË KUPËS SË BOTËS 2018 NUK DO TË JETË E BEZDISSHME (10.28.2014)
TENIS - ZYRTARI RUS GJOBITET PËR KOMENTET NDAJ MOTRAVE WILLIAMS (10.18.2014)
DELEGATI I UEFA - SITUATË PËR KEQARDHJE (10.15.2014)
KAMPIONATI AFRIKAN I FUTBOLLIT NUK SHTYHET (10.11.2014)
LOJËRAT OLIMPIKE 2022 (10.11.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]