E Mërkurë, 06.03.2020, 12:18am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
CR7 LOJTARI MË I MIRË NË BOTË PËR VITIN 2014

E Martë, 01.13.2015, 08:51am (GMT+1)Portugezi fiton “Topin e Artë 2014″ duke mundur portierin gjerman Neuer dhe rivalin e përjetshëm argjentinas Lionel Messi.

Është ai, Cristiano Ronaldo lojtari më i mirë në planet për vitin 2014. Portugezi triumfoi në natën emocionuese të ceremonisë gala në Zyrih duke rrëmbyer trofeun e lojtarit më të mirë në botë për vitin që lamë pas.

Për herë të tretë Ronaldo fiton këtë trofe pas atyre në 2008 dhe 2013 duke lënë pas portierin gjerman Neuer dhe rivalin e përjetshëm argjentinas Lionel Messi.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BRAZIL - LOJTARËT PRODHOJNË ENERGJI NË FUSHË (01.12.2015)
VLERA E JANUZAJT 25 MILIONË EURO - ËSHTË MES 100 LOJTARËVE MË ME VLERË NË BOTË (01.06.2015)
LOZANË - DORËZOHEN OFERTAT PËR OLIMPIADËN 2022 (01.06.2015)
2014 - SPORTET DHE DIKTATORËT (01.04.2015)
HAXHI KRASNIQI MBRON TITUJT NË WBO E WBA (12.21.2014)
FENOMENI RONALDO BËN SHQIPONJËN ME DUAR - JA SI E BINDI MAKS ISUFI (12.15.2014)
MESFUSHORI I BAYERNIT PROVOKON SERBËT - BËN SHQIPONJËN ME DUAR (12.06.2014)
FUTBOLL - REKORD I RI I LIONEL MESSIT (11.26.2014)
IOC DËNON SULMIN VETËVRASËS NË TURNEUN E VOLEJBOLLIT NË AFGANISTAN (11.24.2014)
FIFA RISHIKON HETIMET PËR KORRUPSION (11.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]