E Shtunë, 07.04.2020, 03:09am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
SHBA - NË FINALE NEW ENGLAND PATRIOTS DHE SEATTLE SEAHAWKS

E Hënë, 01.19.2015, 03:18pm (GMT+1)


Pamje nga një takim i mëparshëm i finales Super Bowl në futbollin amerikan


Në ndeshjen përfundimtare të futbollit amerikan, të njohur me emrin, Super Bowl, më 1 shkurt do të takohen ekipet New England Patriots dhe Seattle Seahawks.

Në ndeshjet gjysmëfinale, që u zhvilluan mbrëmë vonë, Seahawks fitoi kundër Green Bay Packers me rezultat 28-22, ndërsa ekipi Patriots ishte bindshëm më i mirë se Indianopolis Colts me rezultat 45-7.

Për ekipin Seattle Seahawks kjo do të jetë finalja e dytë e njëpasnjëshme, pasi vitin e kaluar triumfoi kundër ekipit Denver Broncos, me rezultat 43-8.

Për ekipin New England Patriots kjo do të jetë finalja e parë në 10 vitet e fundit.rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
CR7 LOJTARI MË I MIRË NË BOTË PËR VITIN 2014 (01.13.2015)
BRAZIL - LOJTARËT PRODHOJNË ENERGJI NË FUSHË (01.12.2015)
VLERA E JANUZAJT 25 MILIONË EURO - ËSHTË MES 100 LOJTARËVE MË ME VLERË NË BOTË (01.06.2015)
LOZANË - DORËZOHEN OFERTAT PËR OLIMPIADËN 2022 (01.06.2015)
2014 - SPORTET DHE DIKTATORËT (01.04.2015)
HAXHI KRASNIQI MBRON TITUJT NË WBO E WBA (12.21.2014)
FENOMENI RONALDO BËN SHQIPONJËN ME DUAR - JA SI E BINDI MAKS ISUFI (12.15.2014)
MESFUSHORI I BAYERNIT PROVOKON SERBËT - BËN SHQIPONJËN ME DUAR (12.06.2014)
FUTBOLL - REKORD I RI I LIONEL MESSIT (11.26.2014)
IOC DËNON SULMIN VETËVRASËS NË TURNEUN E VOLEJBOLLIT NË AFGANISTAN (11.24.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]