E Shtunë, 07.04.2020, 03:23am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ËNDRRA E MADHE E HALILIT - NBA

E Djelë, 02.08.2015, 11:43am (GMT+1)


Halil Kanaceviç ka lënë gjurmë në skuadrën ku bëri karrierë për disa vite në SHBA. Ai pati një përvojë të shkurtër në Itali dhe tash me Union Olimpijan e Sllovenisë po paraqitet në dy liga evropiane.

Kanaceviç shpreson që së shpejti t'i bashkohet NBA-së, ligës që e kanë ëndërr të gjithë basketbollistët, shkruan sot "Koha Ditore".

Kanaceviç mund të bëhet basketbollisti i parë shqiptar që kalon në ndonjë skuadër të NBA-së. Në të vërtetë pak njerëz e dinë që Kanaceviç është shqiptar. Mbiemri i tij nuk e tregon prejardhjen e tij. Por ai është shqiptar me prejardhje nga Ostrosi i Tivarit të Malit të Zi. Familja e basketbollistit ka rreth 30 vite që jeton në SHBA, vend në të cilin edhe ka lindur Kanaceviç.

"Unë flas shqip, ndërsa familja ime vjen nga Ostrosi i Malit të Zi. Familja ime shkoi në SHBA rreth 30 vite më parë. Mbajmë kontakte me pjesën e familjes që ende jeton në Mal të Zi dhe i vizitojmë shpesh familjarët atje. Ne si familje kemi ruajtur shumë tradita të shqiptarëve. I mbajmë ende ato, ndonëse ka kohë që jemi në SHBA", ka thënë Kanaceviç për gazetën.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
AUSTRALIAN OPEN - SERENA WILLIAMS FITON TITULLIN E SAJ TË 6-të NË MELBURN (01.31.2015)
AUSTRALIAN OPEN - SHARAPOVA E WILLIAMS NË FINALE (01.29.2015)
BOKSIERI SHQIPTAR ROBIN KRASNIQI STËRVITET MBI ZJARR (01.25.2015)
SHBA - NË FINALE NEW ENGLAND PATRIOTS DHE SEATTLE SEAHAWKS (01.19.2015)
CR7 LOJTARI MË I MIRË NË BOTË PËR VITIN 2014 (01.13.2015)
BRAZIL - LOJTARËT PRODHOJNË ENERGJI NË FUSHË (01.12.2015)
VLERA E JANUZAJT 25 MILIONË EURO - ËSHTË MES 100 LOJTARËVE MË ME VLERË NË BOTË (01.06.2015)
LOZANË - DORËZOHEN OFERTAT PËR OLIMPIADËN 2022 (01.06.2015)
2014 - SPORTET DHE DIKTATORËT (01.04.2015)
HAXHI KRASNIQI MBRON TITUJT NË WBO E WBA (12.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]