E Martë, 12.10.2019, 08:43am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
RONALDINHO TRANSFEROHET NË ANGOLA

E Premte, 02.13.2015, 11:21am (GMT+1)


Braziliani Ronaldinho duke se me shumë mundësi në verë do të transferohet në Angola te skuadra Kabuscorp.

Presidenti i këtij klubi është shprehur shumë i sigurt se ish- fituesi i “Topit të Artë” do të bëhet gjatë merkatos së verës pjesë e skuadrës që ai drejton. Me parë në këtë klub ka luajtur edhe lojtari tjetër brazilian Rivaldo.

Aktualisht, Ronaldinho është pjesë e ekipit meksikan të Qeretaros, por duket se gjërat nuk kanë shkuar si duhet me këtë klub, teksa shpesh është kritikuar nga drejtuesit për mos impenjim.

Përveç faktit që në këtë klub ka luajtur edhe një tjetër brazilian, Ronaldinho nuk do ta kishte shumë të vështirë përshtatjen, duke pasur parasysh që gjuha zyrtare në Angola është portugalishtja. / Top Channel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FUTBOLLISTI RREH BRUTALISHT TË FEJUARËN - KLUBI E PËRJASHTON (02.13.2015)
EGJIPT - DHJETËRA TË VRARË NË NDESHJEN E FUTBOLLIT (02.10.2015)
ËNDRRA E MADHE E HALILIT - NBA (02.08.2015)
AUSTRALIAN OPEN - SERENA WILLIAMS FITON TITULLIN E SAJ TË 6-të NË MELBURN (01.31.2015)
AUSTRALIAN OPEN - SHARAPOVA E WILLIAMS NË FINALE (01.29.2015)
BOKSIERI SHQIPTAR ROBIN KRASNIQI STËRVITET MBI ZJARR (01.25.2015)
SHBA - NË FINALE NEW ENGLAND PATRIOTS DHE SEATTLE SEAHAWKS (01.19.2015)
CR7 LOJTARI MË I MIRË NË BOTË PËR VITIN 2014 (01.13.2015)
BRAZIL - LOJTARËT PRODHOJNË ENERGJI NË FUSHË (01.12.2015)
VLERA E JANUZAJT 25 MILIONË EURO - ËSHTË MES 100 LOJTARËVE MË ME VLERË NË BOTË (01.06.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2019  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]