E Hënë, 11.18.2019, 08:02pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
NISI KAMPIONATI BOTËROR I KRIKETIT 2015

E Shtunë, 02.14.2015, 12:27pm (GMT+1)


Në Zelandë të Re dhe në Australi ka nisur zyrtarisht Kampinonati Botëror i Kriketit 2015.

Gjatë gjashtë javëve, në garë janë 14 ekipe ndërsa do të zhvillohen gjithsej 49 ndeshje.

India është kampione e fundit pasi që në viti 2011 e ka mundur Sri Lankën.

Pakistani, ekipi i të cilit vend ka qenë kampion në vitin 1992, gjithashtu është favorit i kësaj gare.

Garat do të zhvillohen në shtatë vende në Australi dhe shtatë të tjera në Zelandën e re. rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KOMANDANTI ËSHTË LUIS ENRIQUE - JO MESI (02.13.2015)
BENZEMA - NUK LUAJ PËR TË DALË PARA KAMERËS (02.13.2015)
RONALDINHO TRANSFEROHET NË ANGOLA (02.13.2015)
FUTBOLLISTI RREH BRUTALISHT TË FEJUARËN - KLUBI E PËRJASHTON (02.13.2015)
EGJIPT - DHJETËRA TË VRARË NË NDESHJEN E FUTBOLLIT (02.10.2015)
ËNDRRA E MADHE E HALILIT - NBA (02.08.2015)
AUSTRALIAN OPEN - SERENA WILLIAMS FITON TITULLIN E SAJ TË 6-të NË MELBURN (01.31.2015)
AUSTRALIAN OPEN - SHARAPOVA E WILLIAMS NË FINALE (01.29.2015)
BOKSIERI SHQIPTAR ROBIN KRASNIQI STËRVITET MBI ZJARR (01.25.2015)
SHBA - NË FINALE NEW ENGLAND PATRIOTS DHE SEATTLE SEAHAWKS (01.19.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Nëntor 2019  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

 
VOAL
[Shko lart]