VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

NISI KAMPIONATI BOTËROR I KRIKETIT 2015

E Shtunë, 02.14.2015, 12:27pm (GMT1)


Në Zelandë të Re dhe në Australi ka nisur zyrtarisht Kampinonati Botëror i Kriketit 2015.

Gjatë gjashtë javëve, në garë janë 14 ekipe ndërsa do të zhvillohen gjithsej 49 ndeshje.

India është kampione e fundit pasi që në viti 2011 e ka mundur Sri Lankën.

Pakistani, ekipi i të cilit vend ka qenë kampion në vitin 1992, gjithashtu është favorit i kësaj gare.

Garat do të zhvillohen në shtatë vende në Australi dhe shtatë të tjera në Zelandën e re. rel
www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.