E Mërkurë, 05.27.2020, 01:41am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
KUSH KA MË SHUMË TIFOZË NË SHQIPËRI

E Djelë, 02.15.2015, 10:52am (GMT+1)Partizani është skuadra me numrin më të lartë të tifozëve për një ndeshje kur luan brenda në Kategorinë Superiore. Sipas publikimit të bërë nga statistikat e futbollit europian, “european-footballstatistics.co.uk”, Partizani del skuadra me shikueshmërinë më të lartë në Superiore për sezonin futbollistik 2014-2015. Ndërsa Tomori i Beratit është skuadra më e ndjekur në Kategorinë e Parë. Të kuqtë e kryeqytetit përkrahen nga tifogrupi “Ultras Guerrils” si brenda dhe jashtë fushës. Shembulli më konkret ishte takimi me Skënderbeun në fushën asnjanëse të Durrësit, ku ishin të pranishëm rreth 4000 tifozë.

Sipas të dhënave të publikuara nga ky sajt, del se mesatarja e tifozëve për një ndeshje të Kategorisë Superiore është 2135 tifozë për ndeshje, ndërsa mesatarja e tifozëve që ndjekin Partizanin në çdo ndeshje është 4370 veta. Mesatarja e tifozëve që ndjekin Tomorin në çdo ndeshje në Kategorinë e Parë është 783 veta. Duke parë tabelën e të dhënave shikohet se Partizani lë prapa disa skuadra të shteteve të ndryshme, ku spikat edhe CSKA-ja e Sofjes.

Shkëndija e Tetovës rezulton si klubi më i ndjekur në Maqedoni. Rekordin e shikueshmërisë për një ndeshje e mban Borusia e Dortmundit, me një mesatare 80.354 veta. Bundesliga gjermane del edhe kampionati me numrin më të lartë të tifozëve për një ndeshje, 43.014 veta. Në Itali, Milani është klubi më i ndjekur, në Spanjë kryeson Reali i Madridit, ndërsa në Angli, Mançester Junajdit është klubi me numrin më të lartë të përkrahësve për ndeshje.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ABRASHI TRI VITE KONTRATË ME GRASSHOPERS (02.15.2015)
BALAJ NË MAJËN E RIJEKËS (02.15.2015)
NISI KAMPIONATI BOTËROR I KRIKETIT 2015 (02.14.2015)
KOMANDANTI ËSHTË LUIS ENRIQUE - JO MESI (02.13.2015)
BENZEMA - NUK LUAJ PËR TË DALË PARA KAMERËS (02.13.2015)
RONALDINHO TRANSFEROHET NË ANGOLA (02.13.2015)
FUTBOLLISTI RREH BRUTALISHT TË FEJUARËN - KLUBI E PËRJASHTON (02.13.2015)
EGJIPT - DHJETËRA TË VRARË NË NDESHJEN E FUTBOLLIT (02.10.2015)
ËNDRRA E MADHE E HALILIT - NBA (02.08.2015)
AUSTRALIAN OPEN - SERENA WILLIAMS FITON TITULLIN E SAJ TË 6-të NË MELBURN (01.31.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]