E Djelë, 05.31.2020, 03:35am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
KUPA E KRIKETIT 2015 - PAKISTANI KUNDËR INDISË

E Djelë, 02.15.2015, 12:24pm (GMT+1)India dhe Pakistani përballen sot në Kampionatin Botëror të Kriketit.

Një audiencë globale prej 1.5 miliard njerëzish pritet të ndjekë lojën që do të mbahet në jug të Australisë.

Australia dhe Zelanda e Re janë bashkënikoqure të turneut gjashtëjavor, ku marrin pjesë 14 ekipe.

Për herë të parë në këtë Kupë të Botës paraqitet Afganistani, lojtarët e të cilit kanë mësuar lojën si refugjatë në Pakistan.

Talibanët kanë ndaluar kriketin kur ata kanë sunduar në Afganistan.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KUSH KA MË SHUMË TIFOZË NË SHQIPËRI (02.15.2015)
ABRASHI TRI VITE KONTRATË ME GRASSHOPERS (02.15.2015)
BALAJ NË MAJËN E RIJEKËS (02.15.2015)
NISI KAMPIONATI BOTËROR I KRIKETIT 2015 (02.14.2015)
KOMANDANTI ËSHTË LUIS ENRIQUE - JO MESI (02.13.2015)
BENZEMA - NUK LUAJ PËR TË DALË PARA KAMERËS (02.13.2015)
RONALDINHO TRANSFEROHET NË ANGOLA (02.13.2015)
FUTBOLLISTI RREH BRUTALISHT TË FEJUARËN - KLUBI E PËRJASHTON (02.13.2015)
EGJIPT - DHJETËRA TË VRARË NË NDESHJEN E FUTBOLLIT (02.10.2015)
ËNDRRA E MADHE E HALILIT - NBA (02.08.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]