E Mërkurë, 05.27.2020, 12:25am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ATLETËT KOSOVARË S'LEJOHEN TË SHKOJNË NË BAKU 2015

E Enjte, 02.19.2015, 03:24pm (GMT+1)

 
Federata Botërore e Atletikës ka mbyllur listat me numrin e shteteve dhe të atletëve që do të marrin pjesë në Lojërat e para Evropiane "Baku 2015", qoftë me normë apo edhe me ftesa speciale.

Kosova nuk është përfshirë, megjithëse ajo do të paraqitet në këtë garë me disa sporte të tjera.

Lajmi u është bërë i ditur edhe atletëve

Musa Hajdari, Astrit Kryeziu, Granit Kryeziu, Vijona Kryeziu e atletë të tjerë të Kosovës kot kanë shtuar intensitetin e përgatitjeve për pjesëmarrje në ngjarjen e parë olimpike për Kosovën, "Baku 2015".

Ata duhet të mendojnë për Lojërat Olimpike "Rio 2016" të Brazilit.

Kjo pasi atletët kosovarë nuk do të mund të paraqiten në Lojërat Evropiane që mbahen nga 12 deri më 28 qershor në Baku të Azerbajxhanit.kd
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KUPA E KRIKETIT 2015 - PAKISTANI KUNDËR INDISË (02.15.2015)
KUSH KA MË SHUMË TIFOZË NË SHQIPËRI (02.15.2015)
ABRASHI TRI VITE KONTRATË ME GRASSHOPERS (02.15.2015)
BALAJ NË MAJËN E RIJEKËS (02.15.2015)
NISI KAMPIONATI BOTËROR I KRIKETIT 2015 (02.14.2015)
KOMANDANTI ËSHTË LUIS ENRIQUE - JO MESI (02.13.2015)
BENZEMA - NUK LUAJ PËR TË DALË PARA KAMERËS (02.13.2015)
RONALDINHO TRANSFEROHET NË ANGOLA (02.13.2015)
FUTBOLLISTI RREH BRUTALISHT TË FEJUARËN - KLUBI E PËRJASHTON (02.13.2015)
EGJIPT - DHJETËRA TË VRARË NË NDESHJEN E FUTBOLLIT (02.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]