E Mërkurë, 06.03.2020, 01:32am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
FUTBOLL - REKOMANDOHET QË BOTËRORI 2022 TË MBAHET NË NËNTOR

E Martë, 02.24.2015, 12:17pm (GMT+1)


Kampionati Botëror i Futbollit në Katar, më 2022, duhet të mbahet në nëntor ose dhjetor, ka rekomanduar një task-forcë e FIFA-s.

Zyrtarët kryesorë të futbollit janë takuar në Doha për të diskutuar alternativat, pasi zhvillimi i kampionatit në verë mund të rrezikojë shëndetin e lojtarëve dhe tifozëve.

Temperaturat gjatë verës në Katar mund të arrijnë në 40 gradë Celsius, ndërsa në nëntor dhe dhjetor bien në rreth 20.

Rekomandimi i sotëm pritet të ratifikohet nga komiteti ekzekutiv i FIFA-s në Zyrih më 19 dhe 20 mars.

Shefi i task-forcës, sheiku Salman bin Ebrahim Al-Khalifa, po ashtu ka rekomanduar që turneu i vitit 2022 të shkurtohet për disa ditë.

Por, nuk ka plane për të reduktuar madhësinë e turneut nga 32 ekipe dhe 64 ndeshje. rel
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KUJTIM SHALA - HEROI KOSOVAR I FUTBOLLIT KROAT (02.22.2015)
ATLETËT KOSOVARË S'LEJOHEN TË SHKOJNË NË BAKU 2015 (02.19.2015)
KUPA E KRIKETIT 2015 - PAKISTANI KUNDËR INDISË (02.15.2015)
KUSH KA MË SHUMË TIFOZË NË SHQIPËRI (02.15.2015)
ABRASHI TRI VITE KONTRATË ME GRASSHOPERS (02.15.2015)
BALAJ NË MAJËN E RIJEKËS (02.15.2015)
NISI KAMPIONATI BOTËROR I KRIKETIT 2015 (02.14.2015)
KOMANDANTI ËSHTË LUIS ENRIQUE - JO MESI (02.13.2015)
BENZEMA - NUK LUAJ PËR TË DALË PARA KAMERËS (02.13.2015)
RONALDINHO TRANSFEROHET NË ANGOLA (02.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]