E Hënë, 12.09.2019, 12:38am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Korine Mauh është kryetare e re e qytetit të Zyrihut
E Hënë, 03.30.2009, 03:03pm (GMT+1)

Voal-online -Socialdemokratja Corine Mauch, në raundin e dytë të zgjedhjeve, zhvilluar dje, është zgjedhur kryetare e qytetit të Zyrihut.

Mauch mori gjithësejt 41 745 vota, ndërsa konkurentja e saj Kathrin Marelli, nga FDP-ja mori gjithësejt 30 851 vota.

Në raundin e parë zgjedhor, zhvilluar më 9 shkurt, Marelli kishte një përparësi të lehtë ndaj kundërshtares. Ajo mbeti e zhgënjyer nga përmbysja e rezultatit të votimeve në raundin e dytë zgjedhor.

Kandidatja e FDP-së pati pasur në raundin e parë zgjedhor mbështetjen e SVP. Në mungesë të kësaj përkrahjeje në raundin e dytë, Martelli e humbi garën zgjedhore përballë kundërshtares socialdemokrate.

 

 Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Zvicra e mbajti zotimin për fitore (03.29.2009)
Hicfeldi luan me ekipin e tij të zemrës (03.27.2009)
Një piramidë mbi alpet zvicerane, një kullë e re Eifel! (03.25.2009)
La Repubblica: Zvicra dhe Italia i verfikojnë kufijtë alpinë (03.24.2009)
Dario Kolonja fitoi kupën e botës në turin suedez të skive (03.23.2009)
SonntagsZeitung: Ministrat zviceranë shuplakë ndaj ministrit gjerman të Financave (03.22.2009)
Federer pësoi humbjen e pestë nga Murrei (03.22.2009)
Ismail Kadare bisedë filozofike në kanalin e parë zviceran (03.21.2009)
Nga muaji prill Zvicra ndërpret azilin për kosovarët (03.20.2009)
Roxher Federeri në verë do të bëhet për herë të parë baba (03.13.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2019  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]