E Shtunë, 10.24.2020, 10:02pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SHBA dhe Zvicra do të rinegociojnë traktatin mbi taksat
E Martë, 04.07.2009, 07:56am (GMT+1)

Zëri i Amerikës - Shtetet e Bashkuara dhe Zvicra do të rinegociojnë traktatin e tyre mbi taksat për të bërë më të lehtë kapjen e personave që u shmangen taksave.

Sekretari amerikan i Thesarit, Timothi Gajtner tha dje se shpreson që marrëveshja të arrihet pa vonesë. Ai tha se do të vazhdojë të kërkojë transparencë nga vendet e tjera në emër të taksapaguesve amerikanë.

Bisedimet për një traktat të ri do të hapen në Bernë më 28 prill.

Shtetet e Bashkuara gjobitën bankën e madhe zvicerane UBS me 780 milion dollarë sepse kishte ndihmuar disa klientë të fshihnin pasuritë për t’ju shmangur taksave. UBS ka rënë dakord të dorëzojë emrat e 300 klientëve që dyshohen për evazion fiskal. Ajo ka rënë dakord gjithashtu të zbutë disa nga rregullat që lidhen me sekretin e saj bankar.

Udhëheqësit e 20 ekonomive më të mëdha të botës premtuan në takimin e nivelit të lartë në Londër javën e kaluar se do të marrin masa më të rrepta kundër bankave në territore që përjashtohen nga taksat dhe ku shumë biznese apo njerëz të tjerë të pasur fshehin pasuritë e tyre. Voal-online.


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Vende të reja pune me paratë e shtetit (04.05.2009)
Më 2025 njëri në çdo dy zviceranë do të ketë diplomë të lartë (04.01.2009)
Korine Mauh është kryetare e re e qytetit të Zyrihut (03.30.2009)
Zvicra e mbajti zotimin për fitore (03.29.2009)
Hicfeldi luan me ekipin e tij të zemrës (03.27.2009)
Një piramidë mbi alpet zvicerane, një kullë e re Eifel! (03.25.2009)
La Repubblica: Zvicra dhe Italia i verfikojnë kufijtë alpinë (03.24.2009)
Dario Kolonja fitoi kupën e botës në turin suedez të skive (03.23.2009)
SonntagsZeitung: Ministrat zviceranë shuplakë ndaj ministrit gjerman të Financave (03.22.2009)
Federer pësoi humbjen e pestë nga Murrei (03.22.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]