E Shtunë, 10.24.2020, 08:47pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Zvicra në kurrfarë liste të zezë
E Premte, 04.10.2009, 11:54am (GMT+1)

Voal-online – Bëhet e ditur se Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik iu përgjigj kritikave të bëra nga ana e Zvicrës lidhur me renditjen në listën e parajsave fiskale.

Në një letër që ia ka dërguar Hans Rudolf Mercit (Hans-Rudolf Merz) sekretari i përgjithshëm i OECD Anel Gurria saktëson se kjo organizatë„nuk ka ndërmend ta përfshijë Konfederatën në kurrfarë liste të zezë“. Dokumenti mban datën 2 prill dhe është redaktuar gjatë ppunimeve të G20.

Gurria shton gjithsesi se deri tani Berna nuk ka arritur një marrëveshje mbi shkëmbimin e informacioneve fiskale që do t’i kënaqte kriteret e OECD-së.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Swissmetro - Zvicra futuristike ala Zhul Vern (04.08.2009)
SHBA dhe Zvicra do të rinegociojnë traktatin mbi taksat (04.07.2009)
Vende të reja pune me paratë e shtetit (04.05.2009)
Më 2025 njëri në çdo dy zviceranë do të ketë diplomë të lartë (04.01.2009)
Korine Mauh është kryetare e re e qytetit të Zyrihut (03.30.2009)
Zvicra e mbajti zotimin për fitore (03.29.2009)
Hicfeldi luan me ekipin e tij të zemrës (03.27.2009)
Një piramidë mbi alpet zvicerane, një kullë e re Eifel! (03.25.2009)
La Repubblica: Zvicra dhe Italia i verfikojnë kufijtë alpinë (03.24.2009)
Dario Kolonja fitoi kupën e botës në turin suedez të skive (03.23.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]