E Shtunë, 10.24.2020, 09:03pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Roxher Federer u martua!
E Djelë, 04.12.2009, 12:18pm (GMT+1)

Voal-online - Roger Federer është zyrtarisht jashtë tregut të beqarëve. Kampioni I tenisit shpalli në vebsajtin e tij se ai u martua me të fejuarën e tij të një kohe të gjatë dhe ish lojtare e federatës botërore të tenisit WTA, Miroslava "Mirka" Vavrinec, në Zvicër të shtunën.

"Sot në mëngjes, në qytetin tim Bazel, rrethuar nga një grup i vogël miqsh të ngushtë dhe nga familja, Mirka dhe unë u martuam. Ishte një ditë tejet e bukur pranvere dhe një rast pabesueshmërisht gëzimsjellës,” shkruante Roger Federer në blogun e tij. "Zotëria dhe Zonja Roger Federer ju dëshirojnë ju fundjavë të lumtur Pashkësh,” iu uron të gjithëve tenisti.

Muajin e shkuar, Federer, fitues i 13 Grand Slam (garave të mëdha të federatës botërore të tenisit) shpalli se ai dhe Mirka janë duke pritur fëmijën e parë, djalë, I cili do të lindë në verë. Ata u njohën për herë të parë në Lojërat Olimpike të Sidneit 200 ku të dy përfaqësonin Zvicrën.


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Le MatinLoitard: Nuk është një papunësi e rëndë (04.11.2009)
Zvicra në kurrfarë liste të zezë (04.10.2009)
Swissmetro - Zvicra futuristike ala Zhul Vern (04.08.2009)
SHBA dhe Zvicra do të rinegociojnë traktatin mbi taksat (04.07.2009)
Vende të reja pune me paratë e shtetit (04.05.2009)
Më 2025 njëri në çdo dy zviceranë do të ketë diplomë të lartë (04.01.2009)
Korine Mauh është kryetare e re e qytetit të Zyrihut (03.30.2009)
Zvicra e mbajti zotimin për fitore (03.29.2009)
Hicfeldi luan me ekipin e tij të zemrës (03.27.2009)
Një piramidë mbi alpet zvicerane, një kullë e re Eifel! (03.25.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]