E Shtunë, 10.24.2020, 10:19pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Lirohet Andreas Notter
E Shtunë, 04.18.2009, 02:51pm (GMT+1)

Voal-online – Andreas Notter, i dërguari i Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, sekuestruar tre muaj më parë nga kryengritësit muslimanë në jug të Filipineve, është liruar.

Zvicerani nga Argau, 37 vjeçar, është braktisur nga pengmarrësit e tij gjatë një situate të përballjes me trupat e rregullta filipinase.

Pas lirimit, në komunkimet me të afërmit dhe me mediat, Andreas Notter ka deklaruar ndërkohë se është në gjendje shumë të mirë shëndetësore dhe se gjatë pengmarrjes nuk është keqtrajtuar.

Pritet që në ditët e ardhshme Notter të marrë vendimin nëse do të vazhdojë të qëndrojë me familjen në Filipine dhe ta vazhdojë misionin e tij në kuadrin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Partia Socialiste: Të veprojmë menjëherë kundër papunësisë së të rinjve (04.17.2009)
Popullsia e Zvicrës do të jetë në rritje të vazhdueshme (04.16.2009)
Neue Zürcher ZeitungUBS - 8700 vende pune të humbura (04.15.2009)
Bazelasi Peter Cumtor fiton çmiminPricker 2009 ose Nobelin e arkitekturës (04.13.2009)
Roxher Federer u martua! (04.12.2009)
Le MatinLoitard: Nuk është një papunësi e rëndë (04.11.2009)
Zvicra në kurrfarë liste të zezë (04.10.2009)
Swissmetro - Zvicra futuristike ala Zhul Vern (04.08.2009)
SHBA dhe Zvicra do të rinegociojnë traktatin mbi taksat (04.07.2009)
Vende të reja pune me paratë e shtetit (04.05.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]