E Djelë, 09.20.2020, 08:54pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Gripi i derrave, pesë të dyshuar në Zvicër
E Hënë, 04.27.2009, 05:51pm (GMT+1)

Voal-online – Pesë veta, të sapohyrë në Zvicër nga Meksika, mund të jenë të sëmurë nga gripi i derrave, prandaj janë duke iu nënshtruar kontrolleve mjekësore. Këtë e bën të ditur Zyra Federale e Shëndetit Publik. Informacione lidhur me virusin mund të merren në telefonin numër 031 322 21 00. Ndërkaq grupi farmaceutik Roche është treguar gati për ta furnizuar botën me ilaçin e tij antiviral Tamiflu “sapo Organizata Botërore e Shëndetësisë ta kërkojë një gjë të tillë”, ka thënë një zëdhënës i grupit, duke saktësuar se deri në këto momente nuk ka arritur ende asnjë kërkesë nga kjo organizatë. Drejtori i Zyrës Federale të Shëndetit Publik Thomas Zeltner ka thënë të hënën se Zvicra nuk ka qenë kurrë më gati ndaj një pandemie të tillë. Ai ka thënë se bashkëpunimi i Zvicrës me Organizatën Botërore të Shëndetësisë dhe me Bashkimin Evropian për çdo masë të nevojshme është “më se i përkryer”.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Austronauti Klod Nikolie është sulmuar fizikisht në Ukrainë (04.26.2009)
Lidhur me UBS Hans-Rudolf Merc propozon marrëveshje me SHBA (04.25.2009)
Ka vdekur themeluesi i firmës Stewi AG (04.24.2009)
Credit Swisse arrin rezultate të kënaqshme në tremujorin e parë (04.23.2009)
Monopoli postal zbret në 50 gramë (04.22.2009)
Sipas Boeoegg vera do të jetë e ngrohtë (04.21.2009)
Hekurudhat federale bëjnë blerjen më të madhe në histori (04.20.2009)
UBS ua pret fondet partive (04.19.2009)
Lirohet Andreas Notter (04.18.2009)
Partia Socialiste: Të veprojmë menjëherë kundër papunësisë së të rinjve (04.17.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]