E Enjte, 09.24.2020, 06:01am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Doli nga spitali i riu i prekur nga gripi H1N1
E Djelë, 05.03.2009, 03:01pm (GMT+1)

Voal-online – I riu nga Argau i prekur nga gripi H1N1 të dielë ka mundur të dalë nga spitali kantonal i Badenit ku ai kishte qenë i shtruar. “E ka kapërcyer gripin pa probleme dhe është shëndosh e mirë,” iu ka thënë mediave zëdhënësja e spitalit.

Ish i sëmuri me grip nuk është më ngjitës, ndërkohë janë ende në karantinë parandaluese 16 punonjës të spitalit që kishin qenë në kontakt me të sëmurin para se tek ai të konstatohej sëmundja, si dhe 15 nga miqtë dhe të afërmit e tij, që gjithashtu kanë pasur kontakte të tilla me të. Të gjithë këta janë trajtuar me Tamiflu.

I riu nga Argau, siç dihet, ishte shtruar në spital njëherë, pastaj ishte liruar. Dhe më vonë ishte shtruar prapë në spital përfundimisht të mërkurën e shkuar: ai sapo ishte kthyer nga Meksika.Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
UBS kërkon nga SHBA të tërhiqet denoncimi (05.01.2009)
Tamiflu duhet përdorur me masë, paralajmërojnë mjekët e farmacistët (04.29.2009)
Doris Loitard: Mos ua shkurtoni vendet e punës të rinjve, krijoni vende të reja pune për të rinjtë (04.28.2009)
Gripi i derrave, pesë të dyshuar në Zvicër (04.27.2009)
Austronauti Klod Nikolie është sulmuar fizikisht në Ukrainë (04.26.2009)
Lidhur me UBS Hans-Rudolf Merc propozon marrëveshje me SHBA (04.25.2009)
Ka vdekur themeluesi i firmës Stewi AG (04.24.2009)
Credit Swisse arrin rezultate të kënaqshme në tremujorin e parë (04.23.2009)
Monopoli postal zbret në 50 gramë (04.22.2009)
Sipas Boeoegg vera do të jetë e ngrohtë (04.21.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]