E Enjte, 09.24.2020, 05:31am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Zvicra do t'ia japë 10 miliardë dollarë Fondit Monetar Ndërkombëtar
E Mërkurë, 05.06.2009, 04:42pm (GMT+1)

Voal-online – Këshilli Federal i Zvicrës ka dhënë të mërkurën mesazhin mbi kontributin e jashtëzakonshëm prej dhjetë miliardë dollarësh që Berna ka ndërmend t’ia akordojë Fondit Monetar Ndërkombëtar. Fondet në fjalë do të vihen në dispozicion vetëm në rast të pamjaftueshmërisë së mjeteve të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe do të kenë një afat i cili do të zgjasë jo më shumë se dy vjet. Për shkak të përpjesëtimeve që ka marrë tashmë kriza ekonomike botërore, FMN-ja rrezikon të mos ketë burimet e mjaftueshme për t’iu garantuar shteteve të saj anëtare mbështetjen e duhur financiare.Lidhur me kreditin e garantuar nga Konfederata Helvetike, për të marrë formën e vendimit përfundimtar,  do të shprehet edhe Parlamenti.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Çështja jurasiane do të zgjidhet nëpërmjet votës popullore (05.04.2009)
Doli nga spitali i riu i prekur nga gripi H1N1 (05.03.2009)
UBS kërkon nga SHBA të tërhiqet denoncimi (05.01.2009)
Tamiflu duhet përdorur me masë, paralajmërojnë mjekët e farmacistët (04.29.2009)
Doris Loitard: Mos ua shkurtoni vendet e punës të rinjve, krijoni vende të reja pune për të rinjtë (04.28.2009)
Gripi i derrave, pesë të dyshuar në Zvicër (04.27.2009)
Austronauti Klod Nikolie është sulmuar fizikisht në Ukrainë (04.26.2009)
Lidhur me UBS Hans-Rudolf Merc propozon marrëveshje me SHBA (04.25.2009)
Ka vdekur themeluesi i firmës Stewi AG (04.24.2009)
Credit Swisse arrin rezultate të kënaqshme në tremujorin e parë (04.23.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]