E Hënë, 09.21.2020, 09:36pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Edicionin e dhjetë të Swiss Comedy Award e fiton Reto Celer
E Shtunë, 05.09.2009, 05:02pm (GMT+1)

Reto Zeller, nga Shvici, është fitues i edicionit të dhjetë të Swiss Comedy Award. Simon Libsig, nga Argau, arriti në finale mbrëmjen e së premtes, me votën e publikut. Të dy këta kishn fituar më herë në Festivalin «Züri lacht» (Zyrihu qesh), zhvilluar më 19-31 tetor të vitit të kaluar. Është për t’u shënuar se fitorja e këtij çmimi nga një zviceran nuk ndodhte që prej vitit 2005.  Swiss Comedy Award merrej në këtë periudhë vetëm nga konkuruesit gjermanë. Herën e fundit e merrte Matthias Egersdörfer. Zeller dhe Libsig e kanë bërë për vete publikun gjatë gjithë fazave të konkurimit të sivjetëm, duke dalë fitues në mënyrë të merituar. Sivjet të gjithë mëtuesit gjermanë të këtij çmimi janë rrëzuar në finalen e edicionit. Mbajtësja e çmimit Swiss Comedy Award 2001, moderatorja televizive Sandra Studer ishte kryetare e jurisë.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Banka Kombëtare e Zvicrës shënon fitim 4,83 miliardë (05.08.2009)
Charles Aznavour caktohet ambasador i Armenisë në Zvicër (05.07.2009)
Zvicra do t'ia japë 10 miliardë dollarë Fondit Monetar Ndërkombëtar (05.06.2009)
Çështja jurasiane do të zgjidhet nëpërmjet votës popullore (05.04.2009)
Doli nga spitali i riu i prekur nga gripi H1N1 (05.03.2009)
UBS kërkon nga SHBA të tërhiqet denoncimi (05.01.2009)
Tamiflu duhet përdorur me masë, paralajmërojnë mjekët e farmacistët (04.29.2009)
Doris Loitard: Mos ua shkurtoni vendet e punës të rinjve, krijoni vende të reja pune për të rinjtë (04.28.2009)
Gripi i derrave, pesë të dyshuar në Zvicër (04.27.2009)
Austronauti Klod Nikolie është sulmuar fizikisht në Ukrainë (04.26.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]