E Hënë, 09.21.2020, 12:39pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Gazeta "Der Bund" nuk do të mbyllet
E Enjte, 05.14.2009, 05:44pm (GMT+1)

Voal-online  –Tani e ardhmja e gazetës berneze “Der Bund” (Bashkimi) është krejtësisht e qartë: ajo nuk do të mbyllet. Redaksia e gazetës prej tani e tutje do të punojë me 22 vende pune më pak.

 

Nga vjeshta e vitit 2009 kjo gazetë do të jetë pjesë e grupit botues të gazetës së Zyrihut “Tages-Anzeiger” (Lajmëtari Ditor). Këtë e bënte sot të ditur kompania botuese përkatëse Tamedia.

 

Në të njëjtën kohë “Tages-Anzeiger” do të riorganizojë redaksinë e saj nga e para. Me anë të një bashkëpunimi të ngushtë me “Newsnetz”, “News”, dhe “Tages-Anzeiger” do të shkurtohen edhe 57 vende të tjera pune. Redaksitë e shoqërisë mediatike “Tages-Anzeiger” do të kenë gjithësejt 235 vende pune me kohë të plotë.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Drejtuesit e ndërmarrjeve më të paguar janë në Zvicër (05.13.2009)
Kushtetuta e lejon hapjen e një tuneli tjetër autostradal në Sant Gotard (05.12.2009)
Edicionin e dhjetë të Swiss Comedy Award e fiton Reto Celer (05.09.2009)
Banka Kombëtare e Zvicrës shënon fitim 4,83 miliardë (05.08.2009)
Charles Aznavour caktohet ambasador i Armenisë në Zvicër (05.07.2009)
Zvicra do t'ia japë 10 miliardë dollarë Fondit Monetar Ndërkombëtar (05.06.2009)
Çështja jurasiane do të zgjidhet nëpërmjet votës popullore (05.04.2009)
Doli nga spitali i riu i prekur nga gripi H1N1 (05.03.2009)
UBS kërkon nga SHBA të tërhiqet denoncimi (05.01.2009)
Tamiflu duhet përdorur me masë, paralajmërojnë mjekët e farmacistët (04.29.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]