E Djelë, 10.25.2020, 04:06am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Hans-Rudolf Merc në Arabinë Saudite
E Djelë, 05.24.2009, 09:27am (GMT+1)

 

 

Voal-online – Mbrëmë presidenti i Zvicrës Hans-Rudolf Merz ka arritur për një vizitë pune në Arabinë Saudite. Në kryeqytetin Riad dhe më vonë në Emiratet e Bashkuara Arabe ai do të takohet me kryetarët e shteteve përkatëse.

 

Tema të bisedimeve gjatë vizitës katërditore do të jenë marrëdhëniet dypalëshe, kriza ekonomike botërore dhe probleme ndërkombëtare, nga këndvështrimi i Ministrisë së Finanacave që drejton zotëri Merz.

 

Në Arabinë Saudite Merz do të takohet me mbretin Abdullah bin Abdulaziz Al-Saud, me nënkryeministrin e dytë, me ministrin e Financave dhe me Guvernatorin e Bankës Qendrore të Arabisë Saudite.

 

Në Emiratet e Bashkuara Arabe presidenti zviceran do të takohet me presidentin Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan. Pastaj do të takohet me nënkryeministrin, me princin e kurorës, me ministrin e Financave dhe me Guvernatorin e Bankës Qendrore.

 

Merz gjatë vizitës katërditore do të ketë takime edhe me përfaqësues të biznesit zviceran në këto dy vende.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Një skiator spanjoll i mbijeton rënies nga një lartësi 500 metrash (05.23.2009)
Bie rreziku i përmbytjes në Grindelvald (05.23.2009)
Vështirë të hiqet dorë nga energjia bërthamore (05.22.2009)
Zvicra nuk do të ketë asnjë kufizim emigracionit të punës nga Europa Perëndimore (05.20.2009)
Encefalopatia nga rriqrat (05.20.2009)
Dy referendumet zvicerane përfunduan me "po" (05.17.2009)
Për të ndalur ikjen e drejtuesve, UBS po mendon t'ua rritë rrogat 50% (05.17.2009)
Gazeta "Der Bund" nuk do të mbyllet (05.14.2009)
Drejtuesit e ndërmarrjeve më të paguar janë në Zvicër (05.13.2009)
Kushtetuta e lejon hapjen e një tuneli tjetër autostradal në Sant Gotard (05.12.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]