E Shtunë, 10.24.2020, 07:11pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Filloni sot sesioni veror i Dhomave të Parlamentit
E Hënë, 05.25.2009, 01:41pm (GMT+1)

Voal-online – Këshilli i Shteteve do të përballet me rishikimin e 11-të të ligjit për pensionet. Përveç rritjes së moshës së pensionimit, në 65 vjeç, për gratë, do të diskutohet edhe mënyra si të bëhet një pensionim sa më fleksibël. Dy dosjerë janë gati edhe për Këshillin Kombëtar: rishikimi i sigurimeve të papunësosë dhe e drejta e re e qiradhënies dhe qiramarrjes. Midis temave të tjera është edhe krediti prej 10 miliardë frangash për Fondin Monetar Ndërkombëtar, iniciativa kundër shpërblimeve abuzive (për një përkufizim të ri të rrogave të drejtuesve), blloku i hapjes së studimeve mjekësore, inciativa kundër minareve dhe ajo kundër eksportimeve të materialeve të luftës. Janë tri javë pune të ngjeshur për deputetët federalë në sesionin veror që fillon sot në Bernë.

Parlamenti i Zvicrës

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Hans-Rudolf Merc në Arabinë Saudite (05.24.2009)
Një skiator spanjoll i mbijeton rënies nga një lartësi 500 metrash (05.23.2009)
Bie rreziku i përmbytjes në Grindelvald (05.23.2009)
Vështirë të hiqet dorë nga energjia bërthamore (05.22.2009)
Zvicra nuk do të ketë asnjë kufizim emigracionit të punës nga Europa Perëndimore (05.20.2009)
Encefalopatia nga rriqrat (05.20.2009)
Dy referendumet zvicerane përfunduan me "po" (05.17.2009)
Për të ndalur ikjen e drejtuesve, UBS po mendon t'ua rritë rrogat 50% (05.17.2009)
Gazeta "Der Bund" nuk do të mbyllet (05.14.2009)
Drejtuesit e ndërmarrjeve më të paguar janë në Zvicër (05.13.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]