E Shtunë, 09.26.2020, 04:14am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Maji ishte zhuritës në Zvicër
E Hënë, 06.01.2009, 05:36pm (GMT+1)

 

 

 

Voal-online – Maji ishte një muaj rekord në rrafshin meteoroligjik, me temperatura 3 deri 4 gradë më shumë se mesatarja shumëvjeçarje.

Sipas të dhënave të shërbyera nga MeteoNews temperaturat më te¨larta janë regjistruar këtë muaj në Kur dhe në Luganoa, ku temperaturat mesatare ishin 4,2 gradë më shumë se zakonisht.

Moti i mirë gjithsesi i ka interesuar gjithë Zvicrës: janë vënë re orë diellore në shtim të konsiderueshëm në krahasim me të zakonshëm Gjeneva (+72%), Berna (+56%) dhe Lucerna (+50%).
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Dritë jeshile importeve paralele (05.29.2009)
Doris Loitard: Bankat duhet ta ndihmojnë industrinë e makinerive (05.28.2009)
Masimo Buzaka sonte në Romë gjykon ndeshjen e tij më të rëndësishme (05.27.2009)
Zvicra arrin dy marrëveshje për taksë të dyfishtë konform OCDEsë (05.25.2009)
Filloni sot sesioni veror i Dhomave të Parlamentit (05.25.2009)
Hans-Rudolf Merc në Arabinë Saudite (05.24.2009)
Një skiator spanjoll i mbijeton rënies nga një lartësi 500 metrash (05.23.2009)
Bie rreziku i përmbytjes në Grindelvald (05.23.2009)
Vështirë të hiqet dorë nga energjia bërthamore (05.22.2009)
Zvicra nuk do të ketë asnjë kufizim emigracionit të punës nga Europa Perëndimore (05.20.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]