VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

Nderime në qeverinë dhe Parlamentin Federal për Roxher Federerin
E Hënë, 06.08.2009, 07:42pm (GMT1)

 

Voal-online – Finalet e luajtura në Roland Garros nga Roger Federer ka pasur një kulm maksimal dje me 635 mijë shikues në kanalin SF Info të Televizionit të Zvicrës. Mesatarja e shikueshmërisë së kësaj ndeshjeje tregon se para ekranit të vogël kanë qëndruar 476 mijë veta, me një kuotë tregu 41%.

 

Sot në fillim të seancës parlamentare i janë bërë nderime Federerit. „Është një shembull dhe me këtë fitore ai hyn në Olimpin e lojtarëve më të mëdhenj të botës,“ ka deklaruar presidentja e Dhomës së Ulët Chiara Simoneschi Cortesi, duke i hapur punimet.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.