E Mërkurë, 12.02.2020, 10:59am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Ushtria zvicerane pushton Hollivudin
E Premte, 06.19.2009, 12:10pm (GMT+1)

 

 

 

Voal-online – Ushtria zvicerane nuk është ajo e dikurshmja: gri dhe e rreptë. Nëse nuk jeni të bindur, shikojeni filmimin „15 minuta në ushtrinë zvicerane”. Videoja tregon disa ushtarakë ndërkohë që zhvillojnë aktivitet në fushën e sigurisë, të mbrojtjes dhe të përkushtimeve në rastet e katastrofave natyrore, impenjimet e paqes e tjera- Dhe e gjithë kjo e treguar në katër subjekte të cilat zhvillohen në mënyrë paralele.

 

Filmi me metrazh të shkurtër, realizuar nga Jürg Ebe, i njohur regjisor i komedisë së suksesshme “Handyman”, iu ka pëlqyer deri edhe disa jurive ndërkombëtare sa të fitonte Gold Camera Award (Çmimin e Kamerës së Artë) në Us International Film & Video Festival në Los Anxhelos dhe Globe Gold Award në World Media Festival të Hamburgut.

 

E njëjta vepër në konkurimet e mësipërme është vlerësuar si filmimi më i mirë në kategorinë e Marrëdhënieve Publike. Ushtria zvicerane duket pra se ka gjetur rrugë të reja për t’u pëlqyer jashtë.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Bie diafragma e fundit midis Armstegut dhe Erstfeldit, tunelit më të gjatë të botës (06.16.2009)
Kushpë: Loja e hapur për pasuesin (06.14.2009)
Paskal Kushpë jep dorëheqjen (06.12.2009)
Të gjelbërit veprimtari për të drejtat e grave (06.11.2009)
Protesta të punonjësve francezë të ABB (06.10.2009)
Mark Forster flet për filmin e ri dhe të bijën Lia Enéa (06.09.2009)
Nderime në qeverinë dhe Parlamentin Federal për Roxher Federerin (06.08.2009)
Shkalla e papunësisë 5,7%? (06.06.2009)
Dhoma e Kantoneve iu thotë po minareve (06.05.2009)
Kredit Suis heq dorë nga projekti për Hardturm (06.04.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]