VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

Bazeli kthen në atdhe Aleksandër Frein

E Hënë, 07.20.2009, 11:19am (GMT1)


 


 Voal-online –Bazeli kthen në atdhe kapitenin dhe goleadorin e kombëtares zvicerane Alexander Frei, duke e blerë nga Borussia Dortmund e Gjermanisë për 4 milionë euro. Sulmuesi i famshëm, 30 vjeçar, kthehet në qytetin e tij pas 11 kampionatesh, gjatë të cilave ai ka veshur bluzat e Lucernës, Servette-s, Rennes e Borussia Dortmund-it. Frei ka shënuar 34 gola në 74 ndeshje të Bundesligës me Borussia Dortmund. Me kombëtaren zvicerane të ftubollit ka realizuar 39 gola në 67 pjesëmarrje, duke vendosur rekordin e golashënimit me bluzën e kuqe me kryq të bardhë.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.