E Enjte, 04.02.2020, 07:11pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Swiss automatizon check-inët
E Djelë, 07.26.2009, 08:45am (GMT+1)

 

Voal-online –Duke nisur nga e enjtja, udhëtarët në nisje nga aeroporti I Zyrihut, në Kloten, me një biletë për klasin ekonomi, duhet ta bëjnë check-inin duke përdorur aparaturat e posaçme elektronike të vëna në dispozicion nga kompania Swiss.

Duke i pohuar lajmet e përhapura në shty, grupi ka shpallur se do të vihen në dispozicion aparaturat për ata udhëtarë që zgjedhin klasin më pak të kushtueshëm, ndërsa atyre që do të udhëtojnë në klasin e parë (first) dhe në klasin e dytë (business) do t’iu shërbehet në sportele.

Por nuk do të mungojnë punonjësit të cilët do t’iu japin ndihmë udhëtarëve më pak të mësuar t’I përdorin mjetet elektronike apo shërbimet aeroportuale.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Bazeli kthen në atdhe Aleksandër Frein (07.20.2009)
Shkrimtarja zvicerane Marie-Luce Dayer dhe ShqiptaretNga Alfred Papuçiu (07.15.2009)
Të Gjelbërit kërkojnë një vend në qeverinë federale (06.29.2009)
Solar Impulse është avioni që fluturon falë diellit (06.26.2009)
Të gjithë të huajt që kanë bërë vepër penale do të dëbohen nga Zvicra (06.25.2009)
Radiotelevizioni Zviceran shpall masa të rrepta kursimi (06.23.2009)
Zviceranët: Pas Kushpë më mirë një grua (06.21.2009)
Ushtria zvicerane pushton Hollivudin (06.19.2009)
Bie diafragma e fundit midis Armstegut dhe Erstfeldit, tunelit më të gjatë të botës (06.16.2009)
Kushpë: Loja e hapur për pasuesin (06.14.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]