E Enjte, 04.02.2020, 07:10pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Gotardi do të mbyllet tri vjet?
E Djelë, 07.26.2009, 06:14pm (GMT+1)

 

 

 

Voal-online –Nja dy vjet të mira mbyllur – ndoshta edhe më shumë – për trafikun e autostradave, në mënyrë që të lejohet mirëmbajtja e tunelit dhe të kryhen punimet e domosdoshme, ndër të tjera rritja e sigurisë në aksin kryesor nëpërmjet ndryshimeve të lartësisë në tunel, duke e çuar këtë nga 4,50 metra sa është tani në 5,20, gjithnjë në emër të sigurisë.

 

Janë vlerësime të bëra nga inxhinierët e ngarkuar Zyrës Federale të Rrugëve për të kryer një studim rreth ndërhyrjes, të cilat janë publikuar në periodikun romand “Le Matin Dimanche”, parashikimet e të cilave shkojnë një vit përtej atyre të Zyrës Federale.

 

Asnjë koment nuk i është bërë dosjerit nga Berna, sidomos për të shmangur spekullimet rreth mbylljes aq të stërzgjatur të tunelit, ndërkohë që studimi në fjalë nënvizon se “vetëm verën e ardhshme mund të bëhet një verifikim i saktë i gjendjes së tunelit”.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Swiss automatizon check-inët (07.26.2009)
Bazeli kthen në atdhe Aleksandër Frein (07.20.2009)
Shkrimtarja zvicerane Marie-Luce Dayer dhe ShqiptaretNga Alfred Papuçiu (07.15.2009)
Të Gjelbërit kërkojnë një vend në qeverinë federale (06.29.2009)
Solar Impulse është avioni që fluturon falë diellit (06.26.2009)
Të gjithë të huajt që kanë bërë vepër penale do të dëbohen nga Zvicra (06.25.2009)
Radiotelevizioni Zviceran shpall masa të rrepta kursimi (06.23.2009)
Zviceranët: Pas Kushpë më mirë një grua (06.21.2009)
Ushtria zvicerane pushton Hollivudin (06.19.2009)
Bie diafragma e fundit midis Armstegut dhe Erstfeldit, tunelit më të gjatë të botës (06.16.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]