E Shtunë, 10.19.2019, 08:20pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SVP në kongres sulmon klasën politike
E Shtunë, 08.22.2009, 04:03pm (GMT+1)

 

Voal-online –Kritika të ashpëra klasës politike nga Schweizerische Volkspartei (SVP), pra Partia Popullore Zvicerane. Delegatët e mbledhur në Kur kanë folur për një bilanc katastofik të gjysmës së legjislaturës.

Duke folur për marrëveshjen për rastin UBS dhe pastaj për rasin me Libinë, demokratët e qendrës kanë ankuar Konfederatën se “është përgjunjur ndaj vendeve të huaja”.

Lidhur me zgjedhjen e pasuesit të Pascal Couchepin në Këshillin Federal është thënë se tashmë zgjedhja e Urs Schwaller e ka të sigurtë zgjedhjen dhe kështu “e majta do të jetë pesë vende nga shtatë në Qeveri”, ka theksuar kryetari Toni Brunner, sipas të cilat edhe një herë “bashkëpajtimi është shmangur".
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Rasti Kadafi, Merc në Libi (08.20.2009)
Rasti UBS: kërkesë e re për ndihmë administrative në vend të masave të njëanshme (08.20.2009)
Tatimi i dyfishtë, Berna miraton gjashtë marrëveshje (08.19.2009)
Pranvera e Pragës e Hans Rudolf Mercit (08.18.2009)
Një ushtri më e shkathët (08.17.2009)
Leopardi i Artë i Lokarnos fluturon në Kinë (08.16.2009)
Shifra në rritje për Sunrise (08.14.2009)
UBS-SHBA, u arrit marrëveshja jashtëgjyqësore (08.12.2009)
Adecco humb 147 milionë euro (08.11.2009)
Këto janë binjaket e Roxher Federerit (08.09.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]